موضوعات ‌مرتبط: فناوری حوادث

a/22054 :کد

0

گوشی‌های هوشمند بهترین ابزار جاسوسی هستند

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۳
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -گوشی‌های هوشمند بهترین ابزار جاسوسی هستند

جانشین قرار‌گاه پدافند سایبری با بیان اینکه نباید از دشمن غافل شد تا بتواند به عمق خانه‌های ما نفوذ پیدا کند، گفت: گوشی‌های هوشمند بهترین ابزار سرویس‌های جاسوسی دشمن از ما هستند.

 جانشین قرار‌گاه پدافند سایبری با بیان اینکه نباید از دشمن غافل شد تا بتواند به عمق خانه‌های ما نفوذ پیدا کند، گفت: گوشی‌های هوشمند بهترین ابزار سرویس‌های جاسوسی دشمن از ما هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا فرجی‌پور ظهر شنبه در همایش پدافند غیر عامل و تهدیدات سایبری که در تالار شهید بهشتی دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تعریفی از پدافند غیر عامل، فضای سایبری را از مهم‌ترین و حساسترین بخش‌های آن نام برد.

وی در خصوص فضای سایبری گفت: آموزش در این زمینه در ۵ سطح در دستگاه‌های مختلف انجام گرفته، همچنین رشته پدافند غیر عامل در چند دانشگاه کشور ایجاد و رشته دکترای دفاع سایبری اکنون وجود دارد.

جانشین قرار‌گاه پدافند سایبری با بیان اینکه توطئه‌ها علیه اسلام و مسلمین توسط دشمنان همیشگی است مگر اینکه مؤمنین دست از ایمان خود بردارند، عنوان کرد: همیشه مؤمنین در معرض تهدیدات دشمن قرار دارند.

وی به وضعیت دفاعی کشور اشاره کرد و ادامه داد: به فرموده امام راحل وضعیت دفاعی کشور همیشه باید در بهترین وضعیت قرار داشته باشد و همچنین مقام معظم رهبری بر دفاع تأکید دارند و راهی طولانی است که درک و احساس مشترک لازم دارد.

باید مصونیت را از درون شروع کرد

فرجی‌پور با بیان اینکه باید مصونیت را از درون شروع کرد، گفت: نباید هیچ بد افزاری وارد کشور شود و با وجود اینکه تهدیدات دشمن همیشه وجود دارد باید کاری کرد که این تهدیدات به نتیجه نرسد.

وی تصریح کرد: با توجه به محدود بودن منابع باید به زیرساخت‌های حساس و حیاتی در پدافند غیر عامل پرداخته شود.

جانشین قرار‌گاه پدافند سایبری با اشاره به اینکه اکنون فضای سایبری تمام زندگی ما را فرا گرفته است، گفت: گوشی‌های همراه هوشمند جزئی از همین فضای سایبری است.

وی تأکیید کرد: باید از بهترین تکنولوژی‌ها استفاده نمود ولی نباید هرگز از برخی آسیب‌های آن‌ها غافل شد؛ گوشی‌های هوشمند از بهترین ابزار سرویس‌های جاسوسی از ما هستند.

۲۵ میلیون ایرانی از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند

فرجی‌پور با بیان اینکه یکی از تهدید‌های جدی در آینده گوشی‌های هوشمند هستند، ادامه داد: در اواخر سال۱۳۹۱ تنها دو میلیون از این گوشی‌ها در دست ایرانی‌ها بود اما امروز این تعداد ۱۰ برابر شده و به ۲۵ میلیوون گوشی هوشمند رسیده است.

وی با بیان اینکه دفاع باید لایه بندی داشته باشد، افزود: نباید از دشمن غافل شد تا بتواند به عمق خانه‌های ما نفوذ پیدا کند و باید با آن به مقابله پرداخت و دفاع در آخرین مرحله قرار دارد.

جانشین قرار‌گاه پدافند سایبری گفت: برخی اطلاعات از سرمایه‌های ملی ما هستند که متأسفانه تعدادی این اطلاعات را در فضای سایبری به اشتراک می‌گذارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :