موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22068 :کد

0

آمریکا ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به مخالفان سوریه کمک می‌کند

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -آمریکا ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به مخالفان سوریه کمک می‌کند

معاون وزیر امور خارجه آمریکا از کمک ۱۰۰ میلیون دلاری دیگر به مخالفان سوری خبر داد.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا از کمک 100 میلیون دلاری دیگر به مخالفان سوری خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آمریکا با اعلام کمک جدید 100 میلیون دلاری به مخالفان سوری، حمایت‌های خود از مخالفان را افزایش داده است.

 

این در حالی است که دیپلمات‌های ارشد عربستان اعلام کرده‌اند که زمان بندی کناره‌گیری اسد از قدرت و عقب نشینی مبارزان خارجی از سوریه، نقاط مهم برای یافتن راه‌حل پایدار برای جنگ داخلی در سوریه است.

 

"آنتونی بلینکن" معاون وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس مذاکرات امنیتی منامه در بحرین خبر کمک‌های بیشتر آمریکا به مخالفان سوری را اطلاع داد.

 

تعهدات نقدی آمریکا که از سال 2012 تا کنون به 500 میلیون دلار رسیده است یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که واشنگتن اعلام کرده که مبارزه خود علیه داعش در سوریه را با استقرار 50 نیروی ویژه در این کشور تشدید می‌بخشد. این مبالغ قرار است که در حمایت از شوراهای محلی و استانی و فعالان اجتماعی و خدمات اضطراری و دیگر نیازهایی که در عرصه میدانی در سوریه مورد نیاز است هزینه شود.

 

"عادل الجبیر" وزیر امور خارجه عربستان در نشست مذاکرات امنیتی بحرین گفت که زمان بندی ترک قدرت توسط اسد و عقب نشینی مبارزان خارجی نکات مهم برای یافتن راه حل پایدار برای جنگ داخلی در سوریه است.

 

الجبیر و بلینکن این سخنان را تنها چند ساعت پس از آن مطرح کردند که این دو کشور در کنار چندین کشور دیگر در نشست وین موافقت کردند که تلاش‌های صلح جدیدی را که شامل دولت سوریه و گروه‌های مخالف است پیگیری کنند.

 

الجبیر که پس از نشست وین در نشست مذاکرات امنیتی بحرین شرکت کرده بود دستاوردهای نشست وین را زیر سوال برد و گفت: ما قادر نیستیم که به توافقی دست پیدا کنیم.

 

وی تاکید کرد که سیاست عربستان در قبال سوریه تغییر نکرده و تاکید کرد که این کشور همچنان به حمایت خود از آن چیزی که وی آنها را مخالفان میانه رو توصیف کرد، ادامه خواهد داد.

 

وی مدعی شد که حضور مبارزان خارجی به خصوص نیروهای ایرانی مانعی برای پایان یافتن جنگ در سوریه‌ است.

 

الجبیر تاکید کرد که مذاکرات وین هیچ تغییری در موضع عربستان ایجاد نکرده و اسد باید قدرت را ترک کند و ایده آل ان است که وی همین بعد از ظهر قدرت را ترک کند و هر چه سریعتر برود بهتر است.

 

اما بلینکن درباره کناره گیری اسد از قدرت اندکی محتاطانه برخورد کرد. وی گفت که مداخله نظامی روسیه در سوریه که در راستای کمک به اسد بوده مسیرها برای راه حل سیاسی که به برکناری اسد از قدرت منتهی شود را پایان می‌دهد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :