موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/22113 :کد

0

حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند توجه به داخل است

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۵:۰۵
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند توجه به داخل است

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تاثیرگذاری تحریم‌ها بر مشکلات موجود در اقتصاد کشور گفت: یادمان باشد اغلب مشکلات اقتصاد داخلی است و نباید تا این حد نگاه‌ها به بیرون باشد.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تاثیرگذاری تحریم‌ها بر مشکلات موجود در اقتصاد کشور گفت: یادمان باشد اغلب مشکلات اقتصاد داخلی است و نباید تا این حد نگاه‌ها به بیرون باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رضا عبداللهی شامگاه شنبه در شورای اداری استان زنجان با تقدیر از تلاش‌های دولت در همه عرصه‌ها از جمله موفقیت‌های روی داده در مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: این تقدیر را باید از مسئولان استانی کرد به ویژه اینکه حضور آیت‌‌الله خاتمی به عنوان نماینده ولی فقیه نعمتی برای استان محسوب می‌شود.

وی محدودیت منابع به ویژه کاهش قیمت نفت را از مشکلات کشور برشمرد و اضافه کرد: کاهش صادرات نفت شرایط سختی را برای کشور در این سال‌ها وجود آورده است.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی به سابقه هفت دوره‌ای خود در مجلس اشاره و تصریح کرد: این سابقه به من کمک می‌کند که بگویم، مشکلات در این منطقه نسبت به مناطق دیگر کمتر است.

عبداللهی با تاکید بر کاهش مشکلات بعد از رفع تحریم‌ها افزود: باید تلاش شود همزمان با رفع تحریم‌ها در داخل هم برای رفع مشکلات اقداماتی انجام شود و نباید تا این حد نگاه‌ها به بیرون باشد.

وی با بیان اینکه اغلب مشکلات کشور داخلی است، ادامه داد: اگر توجه شود دو کشور ترکیه و پاکستان در منطقه هستند که هیچ وقت مشکلی به نام تحریم نداشتند، ولی با تفاوت موجود در تلاش و همت داخلی وضعیت آن‌ها بسیار متفاوت است از این رو برای رفع معضلات باید به همت داخلی هم توجه شود.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌ها رشد اقتصادی کشور را پایین نگه داشته است، ابراز کرد: آنچه باید مد نظر مسئولان برای کاهش معضلات قرار گیرد، این است که تحریم‌های داخلی برداشته شود.

عبداللهی نیاز سرمایه‌گذاری را امنیت دانست و تاکید کرد: اگر کشور خواهان پیاده شدن اقتصاد مقاومتی که لازمه آن دریافت مالیات است، باشد باید زمینه‌های آن را که تولید، فروش و سودآور بودن فعالیت اقتصادی است، فراهم کند.

وی ایجاد امنیت برای کارآفرینان، کاهش هزینه‌های تولید و ایجاد فرصت برای رقابت سالم را راه‌کار خروج از رکود اقتصادی برشمرد و گفت: به همه این مزایا کنترل تورم هم باید اضافه شود.

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی فراهم کردن امنیت را موجب سود بیشتر برای اقتصاد اعلام کرد و افزود: باید امنیت فعالیت اقتصادی در کشور بیشتر از دیگر کشورها باشد تا بتوان سرمایه جذب کرد.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :