موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/22131 :کد

0

علمای شیعه و سنی خواستار لغو حکم اعدام "شیخ نمر" شوند

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۸
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -علمای شیعه و سنی خواستار لغو حکم اعدام "شیخ نمر" شوند

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم موضع‌گیری علمای اسلامی در رابطه به صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر گفت: ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی اعتراض خود را به این حکم نشان دهند، علمای جهان اسلام اعم از

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم موضع‌گیری علمای اسلامی در رابطه به صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر گفت: ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی اعتراض خود را به این حکم نشان دهند، علمای جهان اسلام اعم از شیعه و سنی باید خواستار لغو این حکم شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی "تحلیل ایران" ،آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر از علمای برجسته شیعه عربستان اظهار داشت: آیت‌الله نمر به‌عنوان مدافع حقوق مردم از حق مردم دفاع کرده که مقامات سعودی به‌جای توجه به نصایح دلسوزانه وی جهت رفع مشکلات ملت عربستان، حکم اعدام وی را صادر می‌کنند و قطعاً حکمی ناعادلانه‌ای است.


عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر بی‌گناهی آیت‌الله نمر افزود: شیخ نمر یکی از علمای برجسته عربستان سعودی است که متدین و مجتهد و دلسوز و مدافع مردم بوده و تنها در راستای دفاع از حق ملت عربستان اقدام کرده است.


وی با اشاره به تبعات اعدام شیخ نمر برای رژیم آل‌ سعود گفت: اگر آیت‌الله نمر اعدام شود، پایه‌های حکومت آل سعود متزلزل خواهد شد و ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه در کشورهای اسلامی به‌ویژه عربستان سکوت نمی‌کنند و علیه رژیم آل‌سعود قیام خواهند کرد.


آیت‌الله پورمحمدی عنوان کرد: رژیم آل‌سعود باید مشکلات ملت خود را حل کند چون با اعدام شیخ‌نمر نه تنها مشکل آل‌سعود حل نمی‌شود بلکه مشکلی به مشکلاتی که با آن مواجه هستند، افزوده می‌شود.

وی با اشاره به سکوت مدعیان حقوق بشر در صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر بیان کرد: در دنیا از آزادی‌بیان و حقوق انسان‌ها سخن‌های زیادی گفته می‌شود اما در عمل اجرا نمی‌شود که نمونه آن صدور حکم اعدام برای مبارز بی‌گناه آیت‌الله نمر است.


عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم موضع گیری مسلمانان جهان در صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر بیان کرد: ملت‌های مسلمان به‌سادگی از خون آیت‌الله نمر نمی‌گذرند و اجازه نمی‌دهند که رژیم آل سعود دست به اقدامات جاهلانه خویش بزند.


آیت‌الله پورمحمدی گفت: این حکم ناشی از ناپختگی و خامی خاندان آل‌سعود است، چون حکام جوان و ناپخته بر رژیم سعودی حکومت می‌کنند و چنین احکام جاهلانه‌ای را صادر می کننداما در ‌‌نهایت این حکم گریبان‌گیر خود آنها را می‌گیرد.


استاد حوزه علمیه با تاکید بر لزوم موضع گیری علمای اسلامی در رابطه به صدور حکم اعدام آیت الله نمر اظهار داشت: همه آزادی خواهان و ملت‌های مسلمان و کشورهای اسلامی اعتراض خود را به این حکم نشان دهند، علمای جهان اسلام اعم از شیعه و سنی نیز باید خواستار لغو این حکم شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :