موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22155 :کد

0

مخالفت آمریکاییها بامداخله در درگیریهای میان اسرائیل وفلسطین

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۹
تعداد بازدید : ۳۲۸   
 تحلیل ایران -مخالفت آمریکاییها بامداخله در درگیریهای میان اسرائیل وفلسطین

موسسه راسموسن در تشریح نتایج دو نظرسنجی اخیرش از مخالفت مردم امریکا با دخالت واشنکتن در درگیری های میان اسرائیل و فلسطین خبر داد. همچنین درنظرسنجی دیگر این موسسه ترامپ در میان جمهوری خواهان از محبوبیت

موسسه راسموسن در تشریح نتایج دو نظرسنجی اخیرش از مخالفت مردم امریکا با دخالت واشنکتن در درگیری های میان اسرائیل و فلسطین خبر داد. همچنین درنظرسنجی دیگر این موسسه ترامپ در میان جمهوری خواهان از محبوبیت بیشتری برای انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا برخوردار است.

 

مخالفت مردم آمریکا با مداخله واشنگتن در درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطین

 

به گزارش پایگاه تحلیلی رصد براساس نظرسنجی موسسه راسموسن (Rasmussen)، بیشتر رأی‌دهندگان آمریکایی بر این باورند واشنگتن نباید بیش از این در درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطین دخالت کند.

با وجود تلاش‌های اخیر وزیر امور خارجه آمریکا برای از سرگیری روند صلح، ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها مخالف دخالت بیشتر ایالات‌متحده در این زمینه هستند. تنها ۳۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی موافق دخالت بیشتر ایالات‌متحده در مسئله اسرائیل و فلسطین هستند و ۱۱ درصد هم نظری ندارند.

نتایج به دست آمده در این نظرسنجی مشابه نتایج به دست آمده در سال ۲۰۱۴ در مورد جنگ بین اسرائیل و حماس که در مدت زمان کوتاهی بعد از شکست مذاکرات صلح به رهبری آمریکا اتفاق افتاد است.

بر اساس این نظرسنجی، ۶۰ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که در دور جدید خشونت‌ها، آمریکا بیشتر از اسرائیل حمایت کرده است و تنها ۱۰ درصد از رأی‌دهندگان معتقدند که در این درگیری‌ها آمریکا بیشتر حامی فلسطین بوده است.

از هر سه شرکت‌کننده در این نظرسنجی، یک نفر معتقد است که حمایت ایالات‌متحده از اسرائیل به رابطه این کشور با سایر کشورها لطمه وارد خواهد کرد.

اکثر جمهوری‌خواهان دونالد ترامپ را نامزد حزب خود می‌دانند

هم اکنون جمهوری‌خواهان بیش از پیش دونالد ترامپ را نامزد حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده می‌دانند.

نظرسنجی تلفنی اخیر موسسه راسموسن نشان می‌دهد که ۷۴ درصد از رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه معتقدند احتمال اینکه رونالد ترامپ نامزد این حزب باشد وجود دارد و ۳۴ درصد این احتمال را قوی می‌دانند.

نتایج نشان‌دهنده افزایش ۱۶ درصدی این آمار نسبت به هفته پیش است. همچنین نسبت به ماه سپتامبر که درصد این آمار در بیشترین میزان خود قرار داشت، هشت درصد رشد داشته است.

تنها ۲۳ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند احتمال اینکه ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه باشد، ضعیف است. ۶ درصد هم نامزدی وی را غیر محتمل می‌دانند.

هنگامی که ترامپ برای اولین بار در اواسط ژوئن نامزدی خود را اعلام کرد، تنها ۲۷ درصد از جمهوری‌خواهان احتمال نامزدی وی را می‌دادند.

در میان تمام رأی‌دهندگان ۵۷ درصد معتقدند ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ‌خواهد بود. ۲۲ درصد هم این احتمال را قوی می‌دانند. از اواسط ماه آگوست که موسسه راسموسن نظرسنجی از مردم در مورد نامزدی ترامپ را آغاز کرد، این آمار بالاترین آمار بوده است. هنوز سی و نه درصد از مردم معتقدند احتمال اینکه ترامپ در نامزدی حزب جمهوری‌خواه پیروز باشد، ضعیف است و ۱۶ درصد بر این باورند احتمال آن اصلاً وجود ندارد.

اکثر دموکرات‌ها (۵۳ درصد) هنوز بر این باورند احتمال اینکه ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه باشد، ضعیف است.

۶۰ درصد از سفیدپوستان، ۴۰ درصد از سیاه‌پوستان و ۵۲ درصد از رأی‌دهندگان اقلیت‌ها بر این باورند دونالد ترامپ میلیاردر به احتمال زیاد پرچم‌دار حزب جمهوری‌خواه خواهد بود.

محافظه‌کاران بیش از میانه‌روها و لیبرال‌ها احتمال پیروز شدن ترامپ در نامزدی حزب جمهوری‌خواه را می‌دهند.

اخبار این هفته حاکی از آن است که ترامپ بر خلاف رقبای جمهوری‌خواهش که بر کمک‌های مالی تکیه می‌کنند، همچنان خود منابع مالی کمپین انتخاباتی‌اش را تأمین می‌کند. وی با نخست‌وزیر انگلیس دیوید کامرون در مورد بستن مساجدی که به افراطی‌های مسلمان پناه می‌دهند موافق است.

این نظرسنجی از میان ۱۰۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین روزهای ۲۰-۲۱ اکتبر ۲۰۱۵ توسط موسسه راسموسن انجام شده است. خطای اندازه‌گیری در این نظرسنجی مثبت منفی سه درصد و درصد اطمینان ۹۵ درصد است.


/فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :