موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22166 :کد

0

هماهنگی دیپلماتیک مصرو اسرائیل صدای مصری‌ها را درآورد

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -هماهنگی دیپلماتیک مصرو اسرائیل صدای مصری‌ها را درآورد

تداوم هماهنگی امنیتی و دیپلماتیک بین مصر و رژیم صهیونیستی صدای جمعی از معارضان برجسته این کشور را درآورد.

تداوم هماهنگی امنیتی و دیپلماتیک بین مصر و رژیم صهیونیستی صدای جمعی از معارضان برجسته این کشور را درآورد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از القدس العربی، جمعی از معارضان برجسته مصری و نمایندگان سابق پارلمان این کشور هماهنگی امنیتی و دیپلماتیک بین مصر و رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

این اعتراض بعد از آن صورت گرفت که ارتش اسرائیل اعلام کرد در عملیات برای یافتن مکان سقوط هواپیمای روسی در شمال سینا شرکت می‌کند.

این اعتراض همچنین در حالی صورت می گیرد که «احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که کشورش به نفع عضویت اسرائیل در کمیته‌ای وابسته به سازمان ملل متحد رأی داده است.

معارضان مصری در بیانیه‌ای ورود هواپیماهای شناسایی رژیم صهونیستی به آسمان مصر بعد از سانحه سقوط هواپیمای مسافربری روس در سینا را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: با توجه به افزایش شکایتها از نقض حریم هوایی مصر از سوی هواپیماهای اسرائیلی، تمامیت ارضی مصر را بیش از این نمی‌توان به بازیچه گرفت و این اقدام اسرائیل از طریق هماهنگی با دولتی که در حفظ امنیت ملی ما شکست خورده، صورت گرفته است.

معارضان همچنین حمایت دیپلماتیک دولت مصر در سازمان ملل ملل متحد برای انتخاب رژیم صهیونیستی به عضویت کمیته حقوقی استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو را محکوم کردند.

حمایتهای منحصر به فرد مصر از اسرائیل

معارضان مصری با تاکید بر اینکه حمایت مصر از اسرائیل را هیچ دولت عربی و اسلامی دیگر انجام نمی‌دهد، افزودند این حمایتها اصرار دولت برای هماهنگی با رژیمی که جز برای تضعیف مصر و از بین بردن عمق عربی و اسلامی این کشور تلاش نمی کند، ثابت می کند.

قاهره شنبه به نفع عضویت پیوستن اسرائیل به عضویت کمیته حقوقی استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو رأی داد.

«احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که پایبندی ما به حمایت از کشورهای عربی در نامزدی برای عضویت در کمیته حقوقی استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو انگیزه ما برای رأی دادن به نفع اسرائیل بود.

روز گذشته یک فروند هواپیمای مسافربری روسی در منطقه سینای مصر سقوط کرد که در پی این سانحه هوایی، تمام 224 سرنشین این هواپیما جان باختند.

                               

مصر     اسرائیل     امنیت     دیپلماتیک        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :