موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/22198 :کد

0

مسئولان به موضوع فرهنگ‌سازی درورزش همگانی اهتمام داشته باشند

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -مسئولان به موضوع فرهنگ‌سازی درورزش همگانی اهتمام داشته باشند

مرجع تقلید شیعیان گفت: ورزش همگانی در ایران کم است در حالی که بسیاری از بیماری‌ها با ورزش حل می‌شود به همین دلیل مسئولان باید به موضوع فرهنگسازی در ورزش همگانی اهتمام داشته باشند.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه پیام نور قم با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم موضوع تربیت است که محصور در تربیت روح نیست اظهارداشت: تربیت بدنی موضوع مهمی است که در روحیه انسان هم موثر است.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه روح انسان به مرکب نیاز دارد افزود: خداوند در بدن انسان همه احتیاجات زندگی را تامین کرده است و نگهداری از این نعمت به عهده خود ما است.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه سلامت بدن با ورزش در همه عمر حفظ می‌شود خاطر نشان کرد: تنها سلامت بدن در ورزش خلاصه نمی‌شود. کم خوری و دقت در وعده‌های غذایی موارد دیگری است که در کتب طب اسلامی به آن‌ها اشاره شده است.

 

وی با اشاره به اینکه باید دید چگونه می‌توان این مسائل را در کشور عملیاتی کرد گفت: ورزش همگانی در ایران کم است. بسیاری از بیماری‌ها با ورزش حل می‌شود. به وزیر بهداشت هم توصیه کرده‌ایم که بسیاری از بیماری‌ها مربوط به ورزش و تغذیه مردم است و اگر به آن دقت شود 50 درصد از بیماری‌ها اصلا به وجود نمی‌آیند.

 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه کسانی برای جامعه مفیدند که سلامت داشته باشند خاطر نشان کرد: ورزش و تغذیه از مسائلی است که باید با تبلیغات میان مردم فرهنگسازی شود.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه تزکیه، تربیت و تعلیم در اسلام مورد تاکید است تصریح کرد: تربیت به معنای از بین بردن تمایلات منفی است. یک دسته از تمایلات از غریزه منشاء می‌گیرد و دسته‌ای تمایلات مثبت هم مربوط به عقل است که مثبت هستند. باید این تمایلات مثبت را رشد داد و کار آسانی نیست.

 

مرجع تقلید شیعیان گفت: تربیت، زنده کردن روح تعهدات اجتماعی، تعهد در مقابل انقلاب، توجه دادن نسبت به دشمن و وجود جنگ نرم از مسائلی است که مسئولان در دانشگاه‌ها باید مورد توجه قرار دهند.

 

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: در دانشگاه‌ها باید اندیشه امام خمینی (ره) گسترش پیدا کند. صحیفه نور، وصیت نامه امام و دفتر تبیان باید در دانشگاه‌ها تدریس شود. اندیشه امام هنوز به مردم آموخته نشده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :