موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد مقاومتی

a/22216 :کد

0

سیداحمد نبوی :دهه آینده دهه عبور از تاثیر تحریم های قبلی است

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۰
تعداد بازدید : ۳۲۰   
 تحلیل ایران -سیداحمد نبوی :دهه آینده دهه عبور از تاثیر تحریم های قبلی است

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دهه آینده را دهه عبور از تاثیرات تحریم های قبلی دانست و گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی می تواند در فضای پساتحریم شرایطی را برای کشور مهیا کند که دیگر هیچ قدرتی جرات نکند ای

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دهه آینده را دهه عبور از تاثیرات تحریم های قبلی دانست و گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی می تواند در فضای پساتحریم شرایطی را برای کشور مهیا کند که دیگر هیچ قدرتی جرات نکند ایران اسلامی را به تحریم تهدید کند.

 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی "تحلیل ایران" ،سید احمد نبوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره الزامات فضای پساتحریم افزود: دهه آینده را باید عبور از تأثیرات تحریم های قبلی بر زندگی مردم و مبارزه با تحریم های احتمالی آینده دانست.


وی با بیان اینکه اگر بخواهیم دهه دوم سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران را نامگذاری کنیم ، بهترین نام برای آن دهه پیشرفت کشور با اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: برای عبور از بحران هایی که به منظور جلوگیری از پیشرفت نظام اسلامی ایجاد می شود، اقتصاد مقاومتی بهترین مسیر است .


مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دهه آینده در کنار دستاوردهای دهه اول سند چشم انداز که رشد و شکوفایی در برخی از شاخصه ها به اوج خود رسید، می تواند در شاخصه های زندگی مردم تاثیر گذار باشد .


نبوی حوشبختی مردم ، رفاه جامعه ، بالا رفتن سن امید به آینده و زندگی ، آتیه سازی برای جوانان و ارتقای سطح عمومی زندگی مردم ، اشتغال پایدار ، آموزش های کار بردی در حوزه های کشاورزی و صنعتی و را بخشی از اهداف دهه دوم سند چشم انداز توسعه دانست و افزود: اینها همه در سایه موضوع بزرگی بنام اقتصاد مقاومتی شکل خواهد گرفت .


این مقام دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: کسانی که اشتباهاً اقتصاد مقاومتی را با ریاضت اقتصادی، کمبود رفاه اجتماعی و یا صرفه جویی با نگاه کم مصرف کردن می دانند، باید درسی جدید از اقتصاد مقاومتی را از رهبر معظم انقلاب بیاموزند.


نبوی تصریح کرد: باید خود را برای استحکام اقتصاد بدون نفت، تولید ثروت در روستاها و اشتغال خانگی و ایجاد صنایع تبدیلی کوچک منطقه ای در شهرهای کوچک و صنایع مادر بومی آماده کنند.


وی اضافه کرد: از این طریق دولت می تواند ملت را در اقتصاد سهیم سازد و تا زمانی که دولت اقتصاد را مدیریت می کند و مردم منتظر معجزه تولید و ثروت از طرف دولت هستند، نباید انتظار اتفاقی عظیم در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی داشت.


مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: حضور آحاد مردم با هر مقدار توانایی در تولید جهت رشد و بالندگی کشور ، تنها راه رسیدن به اهداف سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در سال 1404 خواهد بود.


نبوی گفت: در سال 94 سند چشم انداز به نیمه راه خود رسید که البته در آن قدم های بی نظیر و کم نظیری در حوزه اقتدار ملی همچون بخش های دفاعی و امنیتی برداشته شد و شیب تند صعودی آن چشم های ناظران غربی و منطقه ای را خیره کرد.


وی افزود: نقش بی بدیل طراحان و جوانان صاحب سبک در حوزه هایی همچون دفاعی و امنیتی را به رخ جهانیان کشید که این پیشرفت از اهداف سند چشم انداز در حوزه آسیای جنوب غربی بسیار فراتر بود.


مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در حوزه های نانو فناوی، شبیه سازی های ژنتیکی و مانند آن نیز از رقابت منطقه ای خارج شدیم و توانستیم خود را در بین ده کشور اول دنیا قرار دهیم که اثرات این جهش را در سال های آتی خواهیم دید.


نبوی ادامه داد: یکی دیگر از این افتخارات بزرگ در حوزه انرژی صلح آمیز هسته ای بود که پای جمهوری اسلامی ایران را به باشگاه اتمی جهان باز کرد و جزء معدود کشورهای دارای این تکنولوژی شدیم که بزرگترین دشمن ما یعنی اسرائیل غاصب را دچار سردرگمی و شکستی بزرگ در منطقه و جهان کرد.


وی تصریح کرد: یکی دیگر از این دستاوردها که در دهه اول سند چشم انداز بسیار شاخص بود مربوط به قدرت و توانایی مردان دیپلماسی کشور در خنثی کردن ادامه تحریم ها بود و دنیا در مقابل توانایی سیاسی و دیپلماتیک ایران سر تعظیم فرود آورد.


نبوی خاطر نشان کرد: البته این دستاوردها را مدیون خودباوری جوانان متخصص و خستگی ناپذیر کشورمان و همچنین همراهی و همکاری دولتمردان، مدیریت، دقت نظر و راهنمایی های رهبر معظم انقلاب و در نهایت تحریم به عنوان یکی از عوامل مهم این پیشرفت های بزرگ دانست .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :