موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/22227 :کد

0

استراتژی آمریکا روی کار آمدن جمهوری اسلامی تقلبی و جدید است

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -استراتژی آمریکا روی کار آمدن جمهوری اسلامی تقلبی و جدید است

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: از دست دادن عمق استراتژیک به معنی این است که ما دست بالایی در مذاکرات نخواهیم داشت.

به گزارش تحلیل ایران، مجتبی رئیسی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در کنفرانس مطبوعاتی دبیران تشکل‌های دانشجویی که صبح امروز در مجتمع 13 آبان تهران برگزار شد، با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان سال 58 اظهار داشت: جریانی در داخل کشور تلاش می‌کند که جمهوری اسلامی صورت انقلابی خود را نگه دارد و صیرت انقلابی خود را تغییر دهد و نهایتا منجر به جمهوری اسلامی تقلبی شود؛ جمهوری اسلامی یعنی جمهوری اسلامی که وارد نظم نوین جهانی آمریکا شده باشد و صیرت آن حامی مظلومان نباشد و در چارچوب نظام سلطه تعریف شود.

 

وی ادامه داد: استراتژی آمریکا این است که جمهوری اسلامی وجود داشته باشد اما جمهوری اسلامی تقلبی و جدید روی کار آید. آنها فهمیده‌اند که نمی‌توانند نظام را تغییر دهند لذا به دنبال تغییر نظام نیستند، بلکه به دنبال تغییر رفتار نظام هستند. بنابراین بحث فراتر از هسته‌ای و موشکی است و موضوع ماهیت انقلاب و حامی مستضعفین بودن است که وظیفه ما حفاظت از ماهیت انقلاب اسلامی است.

 

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: اگر سیرت انقلاب تغییر کند، تفاوتی با براندازی نظام ندارد لذا جنبش دانشجویی باید از ماهیت انقلاب حفاظت کند.

 

رئیسی با اشاره به توجه قرآن کریم به ابعاد مختلف استکبار یادآور شد: قرآن کریم استکبار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را می‌زند و همه این ابعاد مصداق یک بخش استکبار هستند اما در نظام آمریکا شاهد هستیم که این کشور تمام ابعاد استکبار را با خود به همراه دارد و به تعبیر مقام معظم رهبری آمریکا مصداق اتم استکبار است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر ما با آمریکا مذاکره می‌کنیم بحث ما فقط مذاکره نیست بلکه این کار عمق استراتژیک ما را کاهش می‌دهد و این موضوع در میان ملل مستضعف و ستمدیده جهان مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی که استکبارستیز بود، برای حل مشکلات خود مذاکره کرد.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه چالش ما با آمریکا ماهوی است، تصریح کرد: اگر ما عمق استراتژیک خود را از دست بدهیم، دست بالایی در مذاکرات نداریم.

 

در ادامه این نشست خبری ماهره عزیزی دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: موظفیم در هر زمان جبهه باطل را بشناسیم. آمریکا همچنان مشی سلطه‌طلبانه خود را دنبال کرده و همچنان تغییر نکرده است و استراتژی تقابل خود را تغییر داده و به استراتژی تعامل روی آورده است.

 

وی با تاکید بر اینکه آمریکا رو به زوال و افول است، تصریح کرد: لازم است مسئولان ما قدرت رو به افول آمریکا و هراس این کشور از قدرت جمهوری اسلامی را مشاهده کنند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :