موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/22241 :کد

0

ملت ایران در ۱۳ آبان از گزینه روی میز خود رونمایی می‌کند

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -ملت ایران در ۱۳ آبان از گزینه روی میز خود رونمایی می‌کند

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ملت ایران در یوم‌الله ۱۳ آبان گزینه روی میز خود را برای آمریکایی‌ها رونمایی می‌کند و نشان خواهد داد که هیچ تغییری در مواضع ظلم‌ستیزی و آمریکا‌ستیزی ملت پدید نیامده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ملت ایران در یوم‌الله 13 آبان گزینه روی میز خود را برای آمریکایی‌ها رونمایی می‌کند و نشان خواهد داد که هیچ تغییری در مواضع ظلم‌ستیزی و آمریکا‌ستیزی ملت پدید نیامده است.

به گزارش تحلیل ایران ، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: ایران بدون پیش‌شرط در اجلاس وین شرکت کرد و اولین آثار مقاومت مدافعین حرم در سوریه این است که دنیا پذیرفت باید مردم سوریه درباره آینده خود تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان ضمن پذیرش استقلال و تمامیت ارضی سوریه پذیرفتند که باید بر تروریست‌ها به‌ویژه داعش غلبه کرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: اینها همان مواضع ایران در قبال بحران سوریه بود که آمریکا و همپیمانانش در منطقه زیر بار آن نمی‌رفتند و اکنون با بیانیه وین نشان دادند که از مواضع خود عقب نشسته‌اند. باید مراقب بود آمریکایی‌ها و به‌ویژه عربستان عهد و پیمان خود را در مورد پیمان وین نشکنند.

حبیبی تأکید کرد: 5 سال است که آمریکا از 20 کشور، تروریست به سوریه صادر می‌کند که این صادرات نتیجه‌ای جز ویرانی، نقص حقوق بشر و آوارگی ملت سوریه نداشته است؛ اما ملت سوریه مقاومت کرد و سرانجام حرف خود را به کرسی نشاند.

وی افزود: دنیا امروز پذیرفته است که داعش یک تشکیلات جعلی است و تروریست‌ها در عراق و سوریه منفورترین گروه هستند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، تبعید حضرت امام(ره)، کشتار دانش‌آموزان در آخرین روزهای سلطنت پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را سه مناسبت مهم روز 13 آبان دانست و بر نقش مؤثر دانش‌آموزان در این روز تاریخی تأکید کرد.

حبیبی در ادامه به تهدیدات مقامات آمریکایی‌ علیه کشورمان پرداخت و تصریح کرد: مقامات آمریکایی هر از چندی گزینه نظامی را به رخ ما می‌کشند؛ گویی امضای آنها پای موافقت‌نامه برجام نیست، اگر نیست صریحاً بگویند تا ملت تکلیف خود را با آنان مشخص کند.

وی با اشاره به راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان تأکید کرد: ملت ایران در یوم الله 13 آبان گزینه روی میز خود را برای آمریکایی‌ها رونمایی می‌کند و نشان خواهد داد که هیچ تغییری در مواضع ظلم‌ستیزی و آمریکا‌ستیزی ملت پدید نیامده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: اطمینان داریم مواضع ضد آمریکایی ملت ایران امسال پررنگ‌تر خواهد بود.

حبیبی در ادامه با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور در مورد برجام اظهار داشت: اگر شروط رهبری در اجرای برجام اعمال نشود، ملت برجام را نقض شده می‌داند.

وی افزود: کمیته ناظر بر اجرای برجام باید هر چه سریعتر تشکیل شود و شروط رهبری را در اجرا رصد کند و هر جا که آمریکا بدعهدی یا نقض‌عهد کرد، سریعاً اعلام شود تا به نقطه اول برگردیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی یادآور شد: اولین شرط یعنی اعلام رسمی آمریکا و اتحادیه اروپا در مورد لغو تحریم‌ها هنوز تحقق نیافته است و دولت باید به مواضع دو‌پهلوی آمریکایی‌ها در این مورد پاسخ دهد و اگر آنها اصرار بر این مواضع دارند، صریحاً موضع‌گیری و سریعاً توقف اجرا را اعلام کند.

حبیبی همچنین درخصوص اعدام شیخ نمر گفت: مراجع عظام تقلید در این باره به دربار آل سعود هشدار دادند. آل سعود اکنون در یمن، سوریه، بحرین و عراق در وضعیتی نیست که دست به چنین کاری بزند.

وی تأکید کرد: اگر سعودی‌ها شیخ‌ نمر را به شهادت برسانند، به تعبیر آیت‌الله جوادی آملی دیه شهادت شیخ نمر سقوط سلطنتشان است.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری در مورد حادثه لیبرتی اظهار داشت: عراق جای امنی برای منافقین نیست، منافقین در ایام حکومت صدام جنایاتی در عراق علیه شیعیان و کردها مرتکب شدند که باید پاسخگو باشند.

حبیبی با اشاره به بیانیه جیش‌المختار در این‌باره افزود: جیش‌المختار در عراق مسئولیت این حمله را پذیرفته است و منافقین باید منتظر انتقام کردهای عراق از آنها هم باشند.

وی با اشاره به موضع‌گیری جان کری در باره حمله به لیبرتی یادآور شد: به‌نظر می‌رسد هلاکت چند منافق در عراق آمریکایی‌ها را عزادار کرده است که بهتر است در همین عزا باقی بمانند. موضع‌گیری‌های شتاب‌زده نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها هنوز از منافقین به‌عنوان یک گروهک تروریستی حمایت می‌کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در مورد سفر جک‌ استراو به ایران تحت پوشش جهانگرد گفت: جک استراو نقش مهمی در صدور قطعنامه‌های تحریم شورای امنیت علیه ایران در سالهای قبل از 84 داشت.

حبیبی ادامه داد: او و همپیمانان آمریکایی و آلمانی خود بر عهد و پیمان خودشان در پیمان سعدآباد باقی نماندند و دولت اصلاحات را فریب دادند. او را نمی‌توان یک جهانگرد معمولی تلقی کرد.

وی با اشاره به اعتراض دانشجویان در یزد و اصفهان به سفر جک استراو تصریح کرد: اعتراض دانشجویان از سطح بالای هوشیاری آنها در باره مسائل کشور حکایت دارد و امیدوارم دولت دیگر اجازه ورود چنین عناصری را به بهانه جهانگردی ندهد.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :