موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22252 :کد

0

افزایش کمک های مالی کاخ سفید به مخالفان دولت سوریه

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۶
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -افزایش کمک های مالی کاخ سفید به مخالفان دولت سوریه

معاون وزیر امورخارجه آمریکا روز شنبه از کمک یکصد میلیون دلاری به مخالفان دولت بشار اسد رییس جمهوری سوریه خبر داد.

 معاون وزیر امورخارجه آمریکا روز شنبه از کمک یکصد میلیون دلاری به مخالفان دولت بشار اسد رییس جمهوری سوریه خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آنتونی بلینکن معاون وزیر امورخارجه آمریکا با صدور بیانیه ای در این باره گفت: آمریکا حدود یکصد میلیون دلار به مخالفان سوری پرداخت می کند. با اختصاص این کمک مالی، می توان گفت که میزان کمک ما به مخالفان اسد از سال 2012 تا کنون به حدود پانصد میلیون دلار رسید. 


در این بیانیه با پنهان کردن ابعاد نظامی کمک های ارسالی به مخالفین سوری، ادعا شده که این کمک به برای بازسازی زیرساخت های ویران شده در سوریه است و برای باز نگه داشتن مدارس برای کودکان سوری، بازسازی زیر ساخت های مربوط به آب و برق و حمایت از رسانه های مستقل و جامعه مدنی و در نهایت برای کمک به مخالفان میانه رو دولت سوریه در نظر گرفته شده است. 


وزات خارجه آمریکا در حالی به کمک مالی جدید به مخالفان دولت اسد اذعان می کند که آنتونی بلینکن با سفر به منامه پایتخت بحرین برای حضور در نشست امنیتی منطقه ای با عنوان « گفت وگوی منامه» حضور یافته است. 


به گزارش ایرنا، دولت سوریه عقیده دارد این ناآرامی ها و درگیری هایی که از سال 2011 تاکنون در این کشور ادامه دارد و تاکنون جان هزاران نفر را گرفته و میلیون ها تن را آواره کرده است، از خارج رهبری و حمایت مالی می شود. 


گزارش هایی موجود است که نشان می دهد شمار بسیاری از شبه نظامیان مسلح در سوریه ملیت خارجی دارند و بیشتر از کشورهای مصر، الجزایر، عربستان سعودی و افغانستان هستند که کشورهایی مانند آمریکا آنها را حمایت مالی می کنند.

/ ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :