موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22269 :کد

0

ائتلاف آمریکایی عامل کشتار ۶۰۰ غیرنظامی در عراق و سوریه است

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -ائتلاف آمریکایی عامل کشتار ۶۰۰ غیرنظامی در عراق و سوریه است

یک شبکه کانادایی گزارش داد که براساس تحقیقات انجام شده، ائتلاف تحت امر آمریکا در ۵۰ مورد معتبر حملات به مواضع غیرنظامیان در عراق و سوریه در کشته شدن ۶۰۰غیر نظامی نقش داشته است.

یک شبکه کانادایی گزارش داد که براساس تحقیقات انجام شده، ائتلاف تحت امر آمریکا در 50 مورد معتبر حملات به مواضع غیرنظامیان در عراق و سوریه در کشته شدن 600غیر نظامی نقش داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری سی بی سی کانادا، آمار 600 غیرنظامی کشته شده در حملات ائتلاف آمریکایی ضد داعش در عراق و سوریه مغایر با آمار اعلام شده از سوی فرماندهی مرکزی آمریکا است. این فرماندهی پیشتر اعلام کرده بود که تنها 2 غیرنظامی در این حملات هوایی کشته شده اند.

 

«کریس جنکز» قاضی مشاور نظامی بازنشسته آمریکا که در مورد موضوع تلفات غیرنظامیان در جنگ اول عراق تحقیقات کرده است، گفت: انتظار ندارم که ائتلاف تحت امر آمریکا در مورد این تحقیقات خشنود شود اما این تحقیقات بخشی از درگیری های مسلحانه است.

 

تاکنون کانادا اعلام کرده که در درگیری های عراق و سوریه 181 حمله هوایی انجام داده و 496 حمله ترتیب داده اما هیچ غیرنظامی در این حملات هوایی کشته نشدند.

 

«ایروارز» یک گروه از روزنامه نگاران مستقل در لندن آمار تلفات غیرنظامی در این درگیری ها را ثبت می کنند. این گروه تقریبا 250 مورد را بازبینی و اعلام کرده است که بیش از100 مورد از آن ( که احتمالا یک هزار کشته به همراه داشته) معتبر هستند.

 

ارتش آمریکا اعلام کرده در جریان حدود 100 مورد اتهام در این رابطه قرار دارد و مدعی شد که 74 مورد از این مورد معتبر نیستند.

 

بر اساس این گزارش،تحقیقات مستقل انجام شده در جهت بازبینی صدها مورد از تلفات غیرنظامیان به دنبال حملات ائتلاف آمریکایی در عراق و سوریه، اعتبار ارزیابی های ارتش های امریکا و کانادا را زیر سوال برده است.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :