موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22289 :کد

0

سفیر الجزایر: توافق ایران باگروه ۱+۵برای مابسیارمسرت بخش بود

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -سفیر الجزایر: توافق ایران باگروه ۱+۵برای مابسیارمسرت بخش بود

سفیر الجزایر در شصت و یکمین سالروز پیروزی انقلاب آزادی بخش الجزایر گفت: توافق ایران با گروه ۱&#۴۳;۵ برای ما بسیار مسرت بخش بود.

سفیر الجزایر در شصت و یکمین سالروز پیروزی انقلاب آزادی بخش الجزایر گفت: توافق ایران با گروه 1+5 برای ما بسیار مسرت بخش بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، عبدالمنعم احریز شامگاه یکشنبه افزود: الجزایر از همان ابتدا در حمایت از حق جمهوری اسلامی ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای موضعی اساسی اتخاذ کرد.

 

وی ادامه داد: این مایه افتخار ملت ایران است که با این توافق ، از حقوق قانونی خود برخوردار شده است.

 

احریز با اشاره به شصت و یکمین سالروز پیروزی انقلاب آزادی بخش الجزایر گفت: پایداری ملت الجزایر پیش زمینه ای برای آزادی میلیون ها نفر از ملت های مستضعف و رنج کشیده در سراسر قاره های جهان شد. تمام آزادگان جهان به یاری انقلاب الجزایر شتافتند و تمامی این دوستان و برادران با اقدام به کمک های مالی و معنوی توانستند با اشغال فرانسه مقابله کنند.

 

احریز در ادامه به رابطه ایران و الجزایر اشاره کرد و گفت: ملت ایران نیز با همدردی صادقانه خود با انقلاب مردم الجزایر همواره به آن توجه ویژه داشت این همراهی ایران تاثیر بزرگی بر تعمیق روابط دوستانه و همکاری دو کشور ایران و الجزایر گذاشت که به لطف آن امروزه شاهد روابط دوجانبه مستحکمی بین دو کشور هستیم.

 

وی ادامه داد: در زمینه سیاسی روابط دوجانبه همراه با تفاهم، اعتماد و هم اندیشی مستمر بین مسوولین دو کشور شکل گرفته است این روابط چه در سطح دوجانبه و چه در حاشیه اجلاس و نشست ها و کنفرانس های بین المللی و منطقه ای و در هر مکانی که دو کشور بتوانند نقطه نظرات خود را پیرامون بسیاری از مسائل رد و بدل کنند، برقرار است.

 

احریز ادامه داد: در زمینه اقتصادی نیز مسوولین در تهران و الجزیره برای برقراری روابط دوجانبه تلاش می کنند تا ظرفیت های همکاری موجود بین دو کشور را نمایان سازند. در این زمینه، بازرگانان دو کشور آمادگی کاملشان را برای همکاری در اجرایی ساختن پروژه های مشترک در تمامی حوزه ها به خصوص در حوزه انرژی و صنایع نفتی، معادن، صنعت، گردشگری و خدمات اعلام کردند.

 

ادامه دارد...

منبع:ایرنا

                               

سفیر     الجزایر     توافق     ایران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :