موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22320 :کد

0

ادعای عربستان درباره پایان تجاوزگری علیه یمن «فریبکارانه»است

  یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -ادعای عربستان درباره پایان تجاوزگری علیه یمن «فریبکارانه»است

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادعای متجاوزان سعودی از جمله وزیر خارجه عربستان درباره نزدیک بودن زمان پایان تجاوزگری علیه یمن را « گمراه کننده» توصیف کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادعای متجاوزان سعودی از جمله وزیر خارجه عربستان درباره نزدیک بودن زمان پایان تجاوزگری علیه یمن را « گمراه کننده» توصیف کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سرتیپ «شرف الدین لقمان» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز(یکشنبه) در گفتگو با خبرگزاری سبأنت یمن تاکید کرد که هدف از این اظهارات فریب و مقدمه چینی برای آغاز جنگ نیابی دیگری است که توسط مزدوران داخلی عربستان و عناصر تروریستی وارد شده از سوریه، سنگال، سودان و دیگر کشورها در حال اجراست.

 

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در ادامه تأکید کرد: عربستان اگر فکر می کند که می تواند با حمایت از تروریستها و فرستادن سلاح و تجهیزات برای آنها، اراده و عزم ملت یمن را در هم بشکند و با توسل به سیاستهای هرج و مرج طلبانه رژیم صهیونیستی و امریکا، سرنوشت این ملت را به دست بگیرد، دچار توهم شده است.

 

به گزارش العالم، سرتیپ لقمان افزود: این اظهارات فریبنده و ظاهراً صلح جویانه، نمی تواند ملت یمن، ارتش و نیروهای مردمی را فریب دهد و ما با استفاده از تجربه های متعددی که دلالت بر دروغگویی و فریبکاری سعودی ها دارد، خود را برای تمام احتمالات آماده کرده ایم.

 

وی گفت: تجربه های ما از دروغگویی و حماقت سران تجاوزگر سعودی، برای ایجاد مشکلات و هرج و مرج و لطمه زدن به منافع کشورهای همسایه و کشورهای عربی و اسلامی منطقه در جهت خدمت به دشمن صهیونیستی حکایت دارد.

 

«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی روز شنبه گذشته در کنفرانس مطبوعاتی با فیلیپ هاموند همتای انگلیسی خود اعلام کرده بود که عملیات نظامی موسوم به «طوفان قاطعیت» علیه یمن به زودی متوقف می شود.

منبع:فارس

                               

ادعا     عربستان     پایان     تجاوز     یمن    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :