موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/22327 :کد

0

ایستگاه های اتوبوس در آتش فروش مواد مخدر نسوزند

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -ایستگاه های اتوبوس در آتش فروش مواد مخدر نسوزند

مدتی است که ساکنان شرق تهران با بحران فروش مواد مخدر برخی ایستگاههای اتوبوس این منطقه مواجه شده اند.

مدتی است که ساکنان شرق تهران با بحران فروش مواد مخدر برخی ایستگاههای اتوبوس این منطقه مواجه شده اند.

به گزارش تحلیل ایران: خیلی وقت است که مسئولین نسبت به دست فروشی در اتوبوس و مترو واکنش نشان داده اند و هرکاری را برای برکندن آن می کنند اما پدیده شوم فروش مواد مخدر در ایستگاه های اتوبوس شرق تهران شهروندان این محدوده را بسیار نگران کرده است.

 *اولین خطر فروش مواد مخدر متوجه کودکان است 

  با آغاز سال تحصیلی و شروع مدارس کودکان به  مدرسه می روند. آنها قشر آسیب پذیر جامعه هستند و هر اتفاقی که در پیرامونشان بیفتد، اول از همه متوجه کودکان است؛ اعتیاد یکی از تهدید هایی است که ممکن است دامن گیرشان شود، فروش مواد مخدر ، اختلافات و اتفاقات غیره منتظره دیگر جان آنها را به  خطر می اندازد.

محبوبه 33 ساله کارمند درباره در خطر بودن کودکان با  فروش مواد مخدر در ایستگاه های اتوبوس می گوید: من متأهلم واز اینکه فرزندم در دام فروشنگان مواد مخدر بیفتد به شدت نگرانم.باید جلوی این عمل ناپسند گرفته شود چرا که اینجا ایستگاه اتوبوس محل رفت و آمد فرزندانمان است.

 *فروش مواد مخدر در ایستگاه ها خطراعتیاد جوانان افزایش می دهد

 فقط کودکان نیستند که در خطر فروش مواد مخدر در ایستگاه ها هستند؛ اگر جوانی با  ناکامی وارد ایستگاه های اتوبوس شود شاید با وسوسه قاچاقچیان مواد مخدر مواجه شود و نا خواسته به  اعتیاد بیشتر کشیده شود.

محمد 20 ساله دانشجوی فنی درباره در خطر اعتیاد بودن جوانان می گوید: در ایستگاه های اتوبوس به راحتی مواد مخدر جابه جا می کنند، اگر جلوی آن گرفته نشود معلوم نیست چه به روز جوانانی امثال من بیاید؛ خود شخصا دیدم که فروشندگان مواد مخدر در کمین افراد هستند.

*قاچاقچیان مواد مخدر به  زنان هم رحم نمی کنند

زنان مهم ترین رکن هر خانواده را  شامل می شوند؛ اگر آنها به  دام اعتیاد بیفتند کل یک خانواده در معرض اعتیاد  قرار می‌گیرند و حتی کودکان آن ها هم آینده خوبی در انتظارشان نخواهد بود.

سینا 37 ساله، معلم، در خصوص فروش مواد مخدر به  بانوان در ایستگاه های اتوبوس می گوید: چندین دختر را دیدم که از این  فروشندگان مواد مخدر جنس می خرند، واقعا متأسفم که این  واقعه را دیدم، چون دختران مادران آینده اند.

 *مسئولان خط اتوبوس رانی هم به  ستوه در آمدند

فروش مواد مخدر در بین مردم باعث واکنش هایی از سوی مسئولان ایستگاه های اتوبوس شده  که در بیشترموارد بدلیل حفظ امنیت جانی راه به  جایی نبرده است.

یکی از مسئولان ایستگاه های اتوبوس در خصوص فروش مواد مخدر در محل کارش می گرید: فروشندگان مواد مخدر ایستگاه‌ها را به فساد کشیده اند، زن و بچه مردم در اینجا امنیت ندارند، آنها مکانی که برای حمل و نقل عمومی است  و همه رفت و آمد می کنند را  به  چالش کشانده اند.

*مسئولان باید  رسیدگی کنند

فروش مواد مخدر مکان های عمومی مانند برخی پارک ها و برخورد نیروهای انتظامی با ‌آنها را  به  طور تقریبی همه می دانند و هر کسی می تواند به  آن مکان نرود و جای دیگری را  برای تفریح انتخاب کند ولی ایستگاه های اتوبوس یک وسیله رایج حمل و نقل عمومی و ارزان قیمت در اختیار شهروندان است که خیلی ها از آن استفاده می کنند. امیدواریم که نیروی انتظامی با  همکاری اتوبوسرانی ، فروش مواد مخدر در ایستگاه های اتوبوس را برای همیشه پاک کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

                               

مواد مخدر     اتوبوس     مترو     جوانان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :