موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/22386 :کد

0

ایران، یمن را با سوریه معاوضه کرد؟!

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -ایران، یمن را با سوریه معاوضه کرد؟!

"بسیاری این فرضیه توطئه را مطرح می‌کنند که ایران و غرب در نشست اخیر به توافقی رسیده‌اند که در ازای کنترل حوثی‌ها و بازگرداندن صنعا به وضع سال ۱۹۹۴، سوریه تحت نفوذ تهران قرار بگیرد!"

 

 "بسیاری این فرضیه توطئه را مطرح می‌کنند که ایران و غرب در نشست اخیر به توافقی رسیده‌اند که در ازای کنترل حوثی‌ها و بازگرداندن صنعا به وضع سال 1994، سوریه تحت نفوذ تهران قرار بگیرد!"

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه تایمز اردن (jordantimes) در مقاله‌ای به بررسی افزایش قدرت منطقه‌ای ایران و بیشتر شدن حضور جمهوری اسلامی در خاورمیانه پرداخت و ضمن اذعان اینکه ایران به یک بازیگر مهم منطقه‌ای تبدیل شده است مدعی شد شاید روزی سوریه و حتی فلسطین به دست ایران بیافتد.
 
این روزنامه با بیان اینکه "حضور ایران در نشست وین نشان دهنده تبدیل شدن این کشور به یک بازیگر منطقه‌ای است" آن را مایه حضور ایران در کشورهای عربی بیشتر و ظهور ایرانی جدید که قصد دارد قدرت‌طلبی ارضی خود را از تهران تا فلسطین اعمال کند، ادعا کرد.
 
تایمز اردن مدعی شد: "گروه جدید شبه نظامی به نام الصابرین که در اراضی اشغالی فلسطین شروع به فعالیت کرده است، از سوی سپاه ایران تشکیل شده است! آنها همان کاری را انجام خواهند داد که گردان فاطمیون در حلب و سوریه انجام می‌دهد. ایران 2500 نیروی نظامی در سوریه دارد."
 
نویسنده این مقاله که بنظر دچار بدبینی و ترس مفرط شده احتمال می‌دهد به زودی گروه‌های تحت حمایت ایران شهر بیت‌المقدس و فلسطین را به اشغال خود در بیاورند و برای تعیین آینده آن از ایران دستور بگیرند: "اینها نگرانی‌هایی است که کشورهای عربی درپی دعوت شدن ایران به نشست وین مطرح کردند!"
 
این روزنامه هدف از آزمایش موشک بالستیک عماد را پیامی به واشنگتن و اعراب با مضمون "تداوم سیاست فعالیت‌های بازدارنده و اعمال هژمونی منطقه‌ای از سوی تهران" اعلام کرده و نوشت: "بسیاری این فرضیه توطئه را مطرح می‌کنند که ایران و غرب در نشست اخیر وین به توافقی رسیده‌اند که در ازای کنترل حوثی‌ها و بازگرداندن صنعا به وضع سال 1994، سوریه تحت نفوذ تهران قرار بگیرد!
 
تایمز اردن در پایان ادعای عجیبی را مطرح کرد: "بعلاوه مردم دمشق هرگز حضور نیروهای نظامی ایران در بلندی‌های جولان یا قنیطره را تحمل نخواهند کرد! اردن قدمت زیادی در مقابله با اقدامات تهران در جهت شعله‌ور کردن (احساسات) ساکنین اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی دارد."


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

                               

هدف     موشک بالستیک     سوریه     ایران        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :