موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/22424 :کد

0

عراقچی: روند اجرایی شدن برجام تقریبا شروع شده است

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -عراقچی: روند اجرایی شدن برجام تقریبا شروع شده است

سید عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: روند اجرایی شدن برجام تقریبا شروع شده و طرفین روند اجرایی اقدامات لازم را در این خصوص آغاز کرده اند.

سید عباس عراقچی رییس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: روند اجرایی شدن برجام تقریبا شروع شده و طرفین روند اجرایی اقدامات لازم را در این خصوص آغاز کرده اند.


به گزارش تحلیل ایران از پایگاه خبری جماران، عضو ارشد تیم مذاکره کننده درباره اجرای برجام درباره چگونگی پیگیری روند اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک اظهارداشت: ما طبق جدول زمانی که پیش رو داریم، تصور می کنیم که تا حدود 2 ماه دیگر به مرحله ای برسیم که برجام به طور کامل اجرایی شود و از طرف مقابل نیز با توجه به اجرای تعهدات، تحریم ها برداشته شود.


معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه همچنین درباره اولویتهای دستگاه سیاست خارجی گفت: مهم ترین اولویت طبیعتا تکمیل مراحل اجرای برجام و بعد از آن مشارکت فعال جمهوری اسلامی در حل مشکلات و مسائل منطقه است.


وی گفت:همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند منطقه ما دچار چالش های بسیار متعددی است و مسلم است سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نیز باید با یک نگاه راهبردی به موضوعات منطقه بپردازد.


عراقچی ضمن تأکید بر اینکه مشکلات منطقه در اولویت دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی را نیز یکی دیگر از اولویت های مهم دستگاه دیپلماسی کشورمان دانست.


رییس ستاد پیگیری برجام اظهار داشت: در مساله اقتصاد مقاومتی به خصوص بعد از اجرای برجام که موانع بر سر راه برداشته خواهد شد، وظیفه وزارت امور خارجه در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کرده و به پیشرفت کشور در چارچوب اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :