موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/22487 :کد

0

حکومت اسلامی باید با برهم زنندگان امنیت برخورد کند

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -حکومت اسلامی باید با برهم زنندگان امنیت برخورد کند

حجت‌الاسلام علوی گفت: کسانی که به امنیت تعدی می‌کنند و بر هم زننده امنیت هستند، باید از سوی حکومت اسلامی بازخواست شوند و با آنها برخورد شود.

حجت‌الاسلام علوی گفت: کسانی که به امنیت تعدی می‌کنند و بر هم زننده امنیت هستند، باید از سوی حکومت اسلامی بازخواست شوند و با آنها برخورد شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در گردهمایی مسئولین حراست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سخنانی، گفت: کار نیروی حراست سخت و تعیین‌کننده است، هر چند ممکن است این کار مانند دارو تلخ باشد اما ارزش‌های خاص خود را دارد که صبر بر این تلخی‌ها دارای ارج است.

 

وی با بیان اینکه اهل بیت هدف خود را از جنگیدن احیای دین اسلام و اصلاح جامعه اعلام کرده‌اند، افزود: عزیزان حراست در اجرای قوانین و فعالیت‌ها باید روش ائمه و سیر و سلوک آنها را دنبال کنیم، کسانی هم که به امنیت تعدی می‌کنند و برهم زننده امنیت هستند، باید از سوی حکومت اسلامی بازخواست شوند و با آنها برخورد شود، بنابراین باید در جامعه امنیت، رشد، سلامت و بالندگی وجود داشته باشد، البته نباید برای سلامت جامعه، مانع از حرکت روبه جلو شویم یا برای ایجاد حرکت، جلوی سلامت جامعه را بگیریم.

 

وزیر اطلاعات اظهار داشت: برای ایجاد امنیت نباید رشد را متوقف کرد و یا برای افزایش رشد در جامعه امنیت را از بین برد، چرا که هیچ ضرورتی ندارد برای ارتقای رشد در جامعه، فساد وجود داشته باشد، فساد مانند انگل، خود مانع از رشد است.

 

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه امنیت و نشاط در جامعه کنار هم قرار می‌گیرند، گفت: همان‌گونه که پیامبر(ص) می‌فرمایند، خیر و برکتی در جامعه به وجود نمی‌آید، مگر در پرتو امنیت و این مقوله، اهمیت بالایی دارد، از این رو، نیروی حراست از یک سو امنیت را به ارمغان می‌آورد و از سوی دیگر، زمینه رشد را در کشور فراهم می‌کند، بنابراین اگر کارمندی کاری را به تأخیر بیندازد تا از طریق آن رشوه دریافت کند، فساد است که باید با آن برخورد شود.

 

وی اضافه کرد: حال همان‌گونه که در عرصه‌های مختلف نظامی و غیر نظامی سردارانی داریم، سرمایه‌گذاران در بخش اقتصادی نیز همانند سردارانی هستند که رشد و توسعه را برای کشور به ارمغان می‌آورند، از این رو ایجاد دست‌انداز برای سرمایه‌گذاران سالم فساد است.

 

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه ایجاد رعب وحشت امنیت نمی‌آورد، افزود: اگر ایجاد امنیت به بهای به وجود آوردن استرس و اضطراب برای جامعه باشد، حالت خوبی نیست. هنر نیروی اطلاعاتی و حراستی این است که به گونه‌ای عمل کند که بدون اینکه حضور فیزیکی داشته باشد، امنیت برقرار باشد.

 

حجت‌الاسلام علوی گفت: در فضای بسته، عده‌ای تحریک می‌شوند تا آن فضا را بشکنند، ولی در شرایطی که فضای جامعه باز باشد، این اتفاق رخ نخواهد داد، هر چند باید به این موضوع نیز توجه کرد که خلاقیت توأم با آرامش ایجاد می‌شود و صنعت و اقتصاد در این شرایط می‌توانند شکوفا شوند به تعبیری، فضای استرس، خلاقیت‌کش است. همان‌طور که دین مبین اسلام به آرامش و ادب در جامعه تأکید کرده و ایجاد رعب و وحشت را تنها ابزاری در مقابل دشمنان دانسته است.

 

وی با بیان اینکه ما حق نداریم در زندگی شخصی افراد سرک بکشیم، گفت: خداوند از حق‌الله می‌گذرد اما از حق مردم نمی‌گذرد، بنابراین، کار حراست اعتماد به کارکنان است و باید در چارچوب قانون و ادب با تمام افراد برخورد کند. به گونه‌ای که نام حراست مایه آرامش و باعث ایجاد انگیزه و فعالیت بیشتر آنها باشد نه کاهش انگیزه کارکنان سازمان شود.

 

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: شما با آبروی مردم سر و کار دارید و حافظ اسرار و بیت‌المال هستید. مردم باید با وجود حراست و سایر دستگاه‌ها احساس امنیت بکنند و در مقابل نام حراست باید لرزه بر اندام خلافکاران بیندازد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :