موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد مخدر

a/22488 :کد

0

جمعیت جوان در برابر اعتیاد واکسینه شود

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۷۹۸   
 تحلیل ایران -جمعیت جوان در برابر اعتیاد واکسینه شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جمعیت ۲۰ میلیونی جوان کشور را با همکاری یکدیگر در برابر اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی واکسینه کنیم.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید جمعیت 20 میلیونی جوان کشور را با همکاری یکدیگر در برابر اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی واکسینه کنیم.

به گزارش تحلیل ایران، جبار کوچکی نژاد افزود: از سالیان سال تاکنون کشور هزینه‌های سنگینی را در راه مبارزه با مواد مخدر پرداخت است و با وجود تقدیم شهدا ، جانباز ، اقدامات مقابله در این مسیر ، هنوز پدیده شوم اعتیاد با تبلیغات وسیع و گسترده باندهای مافیایی بر جمعیت جوان کشور سایه افکنده و آنان را مورد هدف قرار داده است .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات  با بیان اینکه نباید به شعار دادن برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر بسنده کنیم ، اظهار کرد: متاسفانه در برخی مسوولان و دست اندکاران امر اراده و هماهنگی برای مقابله با اعتیاد وجود ندارد، و این در حالیست که مبارزه اجتماعی با اعتیاد به تحولی عظیم نیاز دارد .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت برای مقابله با اعتیاد مستقیما وارد میدان شود ، مسوولان را به رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر فرا بخواند تا تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های اساسی در این باره اتخاذ شود.

کوچکی نژاد، شناسایی فرصت‌های آموزشی منحصر به فرد و چالش‌های فرارو برای ایجاد برنامه‌های آموزشی در مورد مواد مخدر و  پیش‌بینی نیازهای آینده در این زمینه مانند حمایت برای گسترش مهارت‌های دست اندر کاران، ارتباط برقرار کردن با حامیان اصلی و پیش برد تحقیقات در راه مقابله با اعتیاد را ضروری دانست .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین دلیل اصلی افزایش اعتیاد به مواد مخدر و داروهای روان گردان را نحوه تربیت نادرست خانواده ‌ها دانست و تصریح کرد: در دوران کودکی باید آموزش‌های لازم را به فرزندان داد تا از عوارض و دیگر مشکلات در سطح جامعه آگاهی پیدا کنند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه تحکیم خانواده بسیاری از نا هنجاری‌های جامعه از جمله اعتیاد حل می شود، گفت :اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند زمینه‌ساز بروز بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باشد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین اعتیاد را همانند یک ویروس دانست که اگر در یک محیط رخ دهد می‌تواند از فردی به فرد دیگر و از نهاد به نهاد دیگر سرایت کند. بنابراین باید راهکار و اطلاعات و آگاهی کامل را به دانشجویان و افراد جامعه ارائه دهیم.

کوچکی نژاد گفت: اعتیاد با مشکلات و معضلات اجتماعی همراه است و می‌تواند سبب جنایت شود، ما باید به پیروی از دینمان که مصرف مواد مخدر را  مورد نکوهش قرار داده است ، نسل امروز و آینده را در برابر آن واکسینه کنیم .

وی گفت: باید بدانیم و هوشیار باشیم که اعتیاد ، بیکاری و خشونت را تشدید می کند و مشارکت عمومی در راستای مبارزه با مواد مخدر ضروری است .

منبع: ایلنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :