موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/22493 :کد

0

۷۰ میلیون ورقه بهادار در بازارهای فرابورس دست به دست شد

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -۷۰ میلیون ورقه بهادار در بازارهای فرابورس دست به دست شد

امروز ۷۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۷۵ میلیارد ریال در بازار فرابورس مورد معامله قرار گرفت.

امروز 70 میلیون ورقه بهادار به ارزش 575 میلیارد ریال در بازار فرابورس مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش تحلیل ایران از فرابورس ایران، معاملات 11 آبان ماه 1394 فرابورس ایران با خرید و فروش 70 میلیون و 110 هزار ورقه بهادار در 10هزار و 530 نوبت به ارزش 575 میلیارد و 100 میلیون ریال به پایان رسید و آیفکس با کاهش 1.5 واحدی نسبت به روز معاملاتی قبل روی عدد 697.34 متوقف شد.

معامله گران فرابورسی بیشترین حجم و ارزش معاملات خود را به داد و ستد 9 میلیون و 440 هزار سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به ارزش 13 میلیارد و 270 میلیون ریال اختصاص دادند.

این در حالیست که بیشترین افزایش قیمت در روز جاری مربوط به سهام بیمه سامان و پس از آن فولاد آلیاژی یزد و قند شیروان بود و نماد شرکت های ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری مسکن پردیس، مواد ویژه لیا، بانک دی، پالایش نفت تهران و پالایش نفت لاوان و قند شیروان به عنوان پربیننده ترین نمادهای فرابورسی معرفی شدند.

از سوی دیگر، بیمه نوین، پالایش نفت شیراز و شمال شرق شاهرود بیشترین افت قیمت را تجربه کردند واوراق تسهیلات مسکن در بازه 625 تا 680 هزار ریال دست به دست شد.

در بازار ابزاهای نوین مالی، صندوق سرمایه گذاری اعتماد با معامله 200 هزار و 760 سهم بیشترین حجم معاملات ETF را از آن خود کرد و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با داد و ستد 285 هزار ورقه بهادار بیشترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت را داشت.

در بازار سوم هم شاهد پذیره نویسی حدود 260 هزار واحد سرمایه گذاری ETF هستی بخش آگاه بودیم؛ ضمن اینکه فرایند پذیره نویسی این صندوق تا پایان روز چهارشنبه 13 آبان ادامه دارد.

گفتنی است؛ امروز نماد معاملاتی شرکت نفت پاسارگاد پس از ارائه اطلاعات پیش بینی با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد بازگشایی و معاملات ثانویه واحدهای صندوق زمین و ساختمان مسکن شمال غرب در بازار ابزارهای نوین مالی آغاز شد.

منبع: ایلنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :