موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی نمایشگاه

a/22511 :کد

0

گشایش نمایشگاه گردشگری 'بازار سفرهای جهانی' در لندن

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۰
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -گشایش نمایشگاه گردشگری 'بازار سفرهای جهانی' در لندن

مایشگاه بین المللی گردشگری ‘بازار سفرهای جهانی’ روز دوشنبه با حضور شمار زیادی از نمایندگان شرکت های توریستی، مقامات دولتی و علاقه مندان به صنعت توریسم گشایش یافت

نمایشگاه بین المللی گردشگری ‘بازار سفرهای جهانی’ روز دوشنبه با حضور شمار زیادی از نمایندگان شرکت های توریستی، مقامات دولتی و علاقه مندان به صنعت توریسم از جمله تعدادی از شرکت های گردشگری ایرانی، در لندن گشایش یافت.

به گزارش تحلیل ایران، این نمایشگاه که بخشی از ‘نمایشگاه جهانی مسافرتی رید’ به شمار می آید، در 14 کشور دیگر به صورت دوره ای برگزار می شود و فرصتی است تا فعالان صنعت توریسم ضمن معرفی آخرین فعالیت ها و برنامه های شان ، از آخرین تحولات این صنعت باخبر شوند. 
براساس گزارش مسوولان این نمایشگاه تخصصی گردشگری، انتظار می رود که بیش از 50 هزار تن از دست اندرکاران صنعت گردشگری، وزیران حوزه گردشگری و رسانه های بین المللی از این نمایشگاه که تا حدود زیادی متاثر از تحولات جهانی از جمله مسایل مرتبط با تروریسم و آوارگان است، دیدن کنند. 
در این نمایشگاه که سی و ششمین نمایشگاه 'بازار سفرهای جهانی ' بشمار می آید، شاهد بخش های مختلفی از جمله بازارهای عربی، آمریکای لاتین، آفریقا و نیز بازار بین المللی فرانسه است.
همچنین در حاشیه این نمایشگاه، فضاهایی برای رویدادهای فرهنگی، میزگردهای تخصصی و نیز عقد قراردادهایی در حوزه گردشگری دیده شده است.
به ادعای مقامات برگزارکننده ی این نمایشگاه، ارزش قراردادهای منعقدشده در این نمایشگاه در سال گذشته میلادی در حدود 2.5 میلیارد پوند بوده است. 
براساس گزارش دست اندرکاران این نمایشگاه ، در غرفه ایران چندین شرکت گردشگری ایرانی از جمله ‘ایران دوستان’، ‘سبط تور’، آژانس مسافرتی ‘ققنوس’، آژانس مسافرتی ‘جام جم’، ‘مارکوپولو’، ‘توران زمین’ و شرکت جهان گردی ‘آیتو’ شرکت دارند.
به گفته کارشناسان حوزه گردشگری، اهمیت این نمایشگاه از آن جهت است که روند فزاینده بحران ها در منطقه خاورمیانه و حوزه بالکان ، از جمله حملات گروه های تروریستی، سبب شده است تا گردشگران خصوصا گردشگران اروپایی ملاحظات بیشتری را در برنامه های مسافرتی شان اعمال کنند.
'سایمون پرس' مدیر ارشد ‘بازار سفرهای جهانی’ امروز ( دوشنبه ) در گفت وگو با خبرنگاران ضمن اشاره به نگرانی گردشگران از تهدید گروه های تروریستی گفت: صنعت توریسم هم اکنون در مقطع سنجش به سر می برد. به رغم اینکه حملات تروریستی کم شده است اما مشکل اینجاست که هنوز عامل ترس و بلاتکلیفی نقش مهمی را در برنامه ریزی گردشگران ایفا می کند. 
وی افزود: ازاین رو چالشی که اکنون شرکت های مسافرتی و کشورهای میزبان با آن مواجه هستند این است که به مشتریان اطمینان دهند که آن ها آماده مواجهه با حملات تروریستی هستند و مساله امنیت گردشگران از اولویت های اصلی آن ها است. 
سایمون پرس با اشاره به گزارش منتشرشده از سوی ‘بازار سفرهای جهانی’ خاطر نشان ساخت که 68 درصد از شرکت های توریستی نسبت به این گزارش واکنش نشان داده اند و به موجب آن مساله امنیت را در دستور کارشان قرار داده اند. 
وی تصریح کرد: این آمار مؤید این است که تا چه اندازه صنعت توریسم مسوولیت پذیر است.
بر اساس گزارشی که امروز( دوشنبه ) در این نمایشگاه ارائه شد، 35درصد از گردشگرانی که تابستان امسال به مسافرت رفته اند، از حضور گسترده پناه جویان و آوارگان در مقاصد توریستی شان ابراز نگرانی کرده اند.
این گزارش همچنین می افزاید که ازهر 10گردشگر، 4 گردشگر به دلیل نگرانی ازحملات احتمالی گروه های تروریستی سفر راحتی را نداشته اند. همچنین 61 درصد از گردشگرانی که امسال به مسافرت نرفته اند اظهار داشته اند که حملات تروریستی نگرانی اصلی شان بوده است.
گفتنی است در حادثه تروریستی تابستان گذشته که در هتل «امپریال مرحبا» در سواحل سوسه تونس رخ داد، دستکم 38 نفر کشته و 36 مجروح برجای گذاشته است که بیشتر آن ها از اتباع انگلیس بودند. 
نمایشگاه بین المللی گردشگری 'بازار سفرهای جهانی' که در روز دوشنبه گشایش یافت به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :