موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22512 :کد

0

ابرازنگرانی عمیق دولت آلمان درباره افزایش حملات به پناهندگان

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۴
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -ابرازنگرانی عمیق دولت آلمان درباره افزایش حملات به پناهندگان

وزرای دادگستری و کشور آلمان درباره افزایش روزافزون خشونت‌ها و حملات به پناهندگان و محل اقامت آنها در کشور ابراز نگرانی عمیق کردند.

وزرای دادگستری و کشور آلمان درباره افزایش روزافزون خشونت‌ها و حملات به پناهندگان و محل اقامت آنها در کشور ابراز نگرانی عمیق کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، دولت آلمان شدیدا نگران اقدامات خشونت بار فراوان علیه پناهندگان و محل اقامت آن ها در این کشور است.

 

بعد از حمله به چندین پناهجو در ماگدبورگ آلمان پلیس تحقیقات در این راستا و ارتباط احتمالی مظنونین این حمله با طرفداران افراطی فوتبال موسوم به هولیگان ها را مورد بررسی قرار می دهد.

 

به گفته یک سخنگوی پلیس، برخی مدارک از جمله طرز پوشش متهمان نشان دهنده وجود چنین ارتباطی است. شب یکشنبه حدود 30 مجرم با چوب بیسبال به یک گروه متشکل از حدود پنج تا شش پناهنده سوری حمله ور شدند که سه نفر از آن ها مجروح شدند.

همچنین در یک حادثه در شهر ینای آلمان یک سوری 27 ساله توسط سه مرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 

در چنین شرایطی "هایکو ماس"، وزیر دادگستری آلمان حملات به پناهندگان که اواخر هفته در شهرهای مختلف آلمان به وقوع پیوست را محکوم کرده و تاکید کرد که هر حمله به پناهندگان یک حمله به دموکراسی ما است. ما باید تصمیم به مقابله با خشونت بگیریم.

 

وی همچنین تاکید کرد که ما هیچ یک از این حملات بزدلانه فراوان را نباید تحمل کنیم. همه دموکرات ها باید به صورت مشترک تصمیم بگیرند که با نفرت، تهدید و خشونت مقابله کنند.

در حملات خشونت بار به پناهجویان در آلمان در اواخر هفته تعداد زیادی مجروح شدند.

 

همچنین وزیر کشور آلمان درباره افزایش حملات به پناهجویان در این کشور ابراز نگرانی کرده و سخنگوی وزارت کشور آلمان روز دوشنبه در برلین اعلام کرد که تا پایان ماه گذشته ششصد جرم علیه محل اقامت پناهندگان در آلمان وجود داشته است. انگیزه های راست افراطی در 543 مورد از این جرائم وجود داشته است. 95 مورد از این 600 مورد جرائم علیه پناهندگان نیز جرائم خشونت بار شامل قتل، آسیب های فیزیکی، آتش سوزی و حملات با بمب بوده است. همچنین در این گونه اقدامات افزایش قابل توجهی وجود داشته است. ما با نگرانی زیادی به این مسئله می نگریم.

 

رئیس اداره فدرال جنایی آلمان نیز در این ارتباط به نشریه فوکوس گفته است که با افزایش روزافزون شمار پناهندگان در آلمان شرایط امنیتی نیز بدتر می شود. درگیری های بین پناهندگان افزایش یافته و شرایط در جناح راست افراطی تشدید می شود و این دینامیک من را نگران می کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :