موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/22516 :کد

0

شهری بدون پلیس و مدرسه در آلمان

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۲
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -شهری بدون پلیس و مدرسه در آلمان

شهر کوچکی در آلمان که فروشگاه بزرگ، پایگاه پلیس و مدرسه ندارد، قرار است هفت برابر جمعیت ۱۰۲ نفری خود، مهاجر بپذیرد.

شهر کوچکی در آلمان که فروشگاه بزرگ، پایگاه پلیس و مدرسه ندارد، قرار است هفت برابر جمعیت 102 نفری خود، مهاجر بپذیرد.

به گزارش تارنمای فرانسوی 'نوول دو فرانس'، شهردار شهر 'سامت' (Sumte) در شمال غربی آلمان، نامه الکترونیکی را در مورد برنامه پذیرش 750 متقاضی پناهندگی در این روستا دریافت کرده است.
این شهر به دلیل جمعیت اندک فروشگاه بزرگ، پایگاه پلیس و مدرسه ندارد و به همین دلیل محل مناسبی برای پذیرش این تعداد از آوارگانی، نیست.
به گزارش تحلیل ایران، 'درک هامر' (Dirk Hammer) شهردار این شهر با بیان این که با پذیرش آوارگان مخالف نیست و تنها نگران آینده شهر خود است، افزود: با ورود این جمعیت به شهر، وضعیت از کنترل خارج خواهد شد.
به تازگی «هولگر مونخ» (Holger Muench) رئیس «دفتر فدرال جرایم» آلمان (BKA) نسبت به ادامه ورود دهها هزار آواره به کشورش هشدار داد و گفت: این موضوع بطور جدی امنیت داخلی آلمان را تهدید می کند.
وی افزود: در سال جاری حدود 600 مورد حمله به محل اقامت آوارگان صورت گرفته است که در 543 مورد از آنها افرادی با گرایش های راست افراطی نقش داشته اند.
وی از 95 مورد اقدامات خشونت آمیز علیه آوارگان و 49 مورد حملات با وسایل آتش زا به خانه های پناهندگان خبر داد که ده ها مجروح بر جا گذاشته است.
این مقام امنیتی آلمان احتمال وقوع حملات مرگبار در آینده را علیه آوارگان منتفی ندانست.
در شرایطی که آلمان با بدترین بحران مهاجرت از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون مواجه است، مقام های این کشور تاکنون از افزایش چشمگیر تعداد حملات به پناهگاه های محل نگهداری آوارگان خبر داده اند. 
از ابتدای سال جدید میلادی تا 21 سپتامبر (30 شهریور)، حدود 437 حمله به پناهجویان و آوارگان در سراسر این کشور به ثبت رسیده است. شمار حملات در سراسر سال گذشته 200 مورد بود.
انتظار می رود در سال جاری میلادی بیش از یک میلیون آواره وارد آلمان شوند که بیشتر آنان از کشورهای خاورمیانه هستند. پیش بینی می شود ورود این آوارگان بیش از 10 میلیارد یورو برای آلمان هزینه داشته باشد. 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :