موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/22538 :کد

0

برخی راه های جنوب کرمان بر اثر طغیان رودخانه مسدود شد

  ﺳﻪشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۱۲
تعداد بازدید : ۴۵۸   
 تحلیل ایران -برخی راه های جنوب کرمان بر اثر طغیان رودخانه مسدود شد

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان رودبار جنوب گفت: راه های ارتباطی رودبار به قلعه گنج و همچنین رودبار به کهنوج از مسیر آبسردوییه به دلیل طغیان رودخانه هلیل مسدود شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان رودبار جنوب گفت: راه های ارتباطی رودبار به قلعه گنج و همچنین رودبار به کهنوج از مسیر آبسردوییه به دلیل طغیان رودخانه هلیل مسدود شده است.

حسام تاجیک شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران در شبانه روز گذشته در شهرستان جیرفت و ارتفاعات جبالبارز باعث شد که هلیل رود تنها رودخانه دائمی جنوب کرمان طغیان کند.
وی تصریح کرد: شهرستان رودبار جنوب و جازموریان حوزه آبریز این رودخانه می باشد که بر همین اساس دو محور مواصلاتی به شهرستان های همجوار را مسدود کرده است.
وی از آماده باش اکیپ های راهداری در شهرستان رودبار جنوب خبر داد و گفت: طغیان رودخانه و حجم آب بسیار زیاد است و کار راهداران را با مشکل مواجه کرده است.
رییس اداره راه و شهرسازی رودبار جنوب گفت: همه دستگاه ها و ماشین آلات آماده هستند که به محض فروکش کردن رودخانه این مسیرها بازگشایی شوند.
وی ادامه داد: کسانی که قصد تردد ضروری به شهرستان کهنوج را دارند می توانند از محور جایگزین رودبار - بهادر آبادر - کهنوج استفاده کنند.
معاون فرماندار رودبار جنوب هم گفت: حوزه آبریز رودخانه هلیل، باتلاق جازموریان است لذا دامدارانی که دام هایشان در این باتلاق است هرچه سریعتر دام خود را از این حوزه خارج کنند و به حاشیه جازموریان بیاورند.
منصور خانه گیر افزود: راه های فرعی شهرستان رودبار جنوب به دلیل وجود آبنماها و نداشتن پل مسدود و باعث بروز مشکلاتی برای اهالی روستاهای این مسیر شده است.
وی تصریح کرد: تا کنون هیچ گونه خسارتی گزارش نشده است.
وی گفت: ستاد مدیریت بحران شهرستان رودبار جنوب تشکیل شده و همه دستگاه های امدادی آمادباش هستند که در صورت نیاز امداد رسانی کنند.
هلیل یکی از رودخانه های دائمی استان کرمان است که از کوه های شهرستانهای بافت، رابر، عنبرآباد و جیرفت سرچشمه می گیرد و پس از وارد شدن به سد جیرفت مسیر خود را ادامه می دهد و به باتلاق جازموریان می ریزد.
بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در شامگاه یکشنبه و بامداد امروز خساراتی را در بخش جبالبارز شهرستان جیرفت بر جا گذاشت.
مرکز شهرستان رودبار جنوب در فاصله 330 کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.
جنوب استان کرمان شامل هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب است.

                               

کرمان     رودخانه     مسدود     خسارت     سیلاب    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :