موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/22579 :کد

0

مشکلات دریاچه نمک دامن پایتخت را خواهد گرفت

  ﺳﻪشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۳
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -مشکلات دریاچه نمک دامن پایتخت را خواهد گرفت

فرماندار قم گفت: بخش‌های شمالی دریاچه نمک نزدیک به تهران است بنابراین مشکلات آن دامن پایتخت را خواهد گرفت و این منطقه نیازمند توجه ویژه است.

فرماندار قم گفت: بخش‌های شمالی دریاچه نمک نزدیک به تهران است بنابراین مشکلات آن دامن پایتخت را خواهد گرفت و این منطقه نیازمند توجه ویژه است.

 

به گزارش تحلیل ایران، رضا سیار، شنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور رییس سازمان محیط زیست کشور در تالار امام رضا برگزار شد گفت: بخش‌های شمالی دریاچه نمک نزدیک به تهران است بنابراین مشکلات آن دامن پایتخت را خواهد گرفت و قطعا این منطقه نیازمند توجه ویژه است.

وی افزود: وضعیت ارتباطی قم با دیگر استان‌ها به گونه‌ای است که بسیاری از مشکلات زیست محیطی استان از خارج جغرافیای قم وارد استان شده و هر آسیبی به قم برسد سایر استان‌ها را نیز درگیر خواهد کرد.

فرماندار قم با ارائه آمار گذر آب از ایستگاه عسکرآباد ابراز کرد: در سال 58 میزان گذر آب از این ایستگاه بیش از یک میلیارد متر مکعب بوده و در سال 74 این رقم به 300میلیون متر مکعب رسید ولی در حال حاضر این مقدار صفر شده که دلیل آن ساختن سدهای فراوان در شمال استان است.

وی ادامه داد: برخی از دشت‌های استان در گذشته به قدری سرسبز بودند که گله‌های بزرگ شامل چند هزار راس اسب وحشی در آن زندگی می‌کرد اما اکنون همان دشت‌ها به قدری خالی و صاف شده‌اند که حتی پرندگانشان را از راه دور می‌توان تشخیص داد.

سیار از مسدودکردن چاه‌های غیرمجاز استان خبر داد و گفت: تعداد فراوانی چاه فاقد پروانه برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شدند که بسیاری از آنها کشف و مسدود شد.

وی بیان کرد: از سازمان محیط زیست تقاضا داریم به جای تصویب طرح‌های جدید طرح‌های نیمه‌کاره قبلی را تمام کند، به عنوان مثال برنامه‌های زیادی برای بوته‌کاری و جنگل‌کاری در نظر گرفته شده ولی از اعتبارات خبری نیست.

منبع: فارس

                               

نمک     قم     سد سازی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :