موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مهاجرت

a/22761 :کد

0

هشدار مرکل درباره درگیری‌ نظامی به‌دلیل بحران پناهندگان

  ﺳﻪشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۵
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -هشدار مرکل درباره درگیری‌ نظامی به‌دلیل بحران پناهندگان

صدراعظم آلمان خواستار تقسیم عادلانه پناهندگان در اتحادیه اروپا شده درباره وقوع درگیری‌های نظامی در اروپا در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

صدراعظم آلمان خواستار تقسیم عادلانه پناهندگان در اتحادیه اروپا شده درباره وقوع درگیری‌های نظامی در اروپا در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "هانوفرشه آلگماینه سایتونگ"، "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان درباره درگیری‌های نظامی در اروپا به‌عنوان یکی از عواقب بحران پناهندگان هشدار داد.

 

وی در نشست حزب دموکرات مسیحی که شب گذشته تشکیل شد درباره تنشهای اخیر در منطقه بالکان ابراز نگرانی کرده گفت: من نمی‌خواهم آنجا دوباره درگیری‌های نظامی ضروری شود. با بستن مرزها مسئله پناهندگان قابل حل نیست.

 

مرکل تأکید کرد: من نمی‌خواهم تصویر سیاهی را ترسیم کنم اما خیلی سریع‌تر از آنچه ما فکر می‌کنیم مناقشات به جنگ و درگیری تبدیل می‌شود و بعد از آن شرایطی به وجود می‌آید که همه ما خواهان آن نیستیم.

 

مناقشات بین احزاب متحد مسیحی آلمان در مسئله پناهندگان اخیراً شدت پیدا کرده است. در اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان نارضایتی درباره رویکرد مرکل در قبال پناهندگان شدت گرفته است.

 

نشست روز یکشنبه سران احزاب دولت ائتلافی آلمان برای حل مسئله پناهندگان و توافق در این باره نیز بدون نتیجه پایان یافت.

 

در چنین شرایطی صنعت آلمان خواستار رفع اختلافات در دولت ائتلافی در مسئله پناهندگان شده است.

 

به‌نوشته روزنامه دی‌ولت صدراعظم آلمان همچنین در نشست دیگری در برلین در بحران پناهندگان درباره از دید خارج کردن کلیات هشدار داده گفت: اگر ما خیلی کوچک فکر کنیم و با استناد به شرایط خودمان بیندیشیم در نتیجه بار دیگر خطری بزرگ اروپا را تهدید می‌کند.

 

وی که در روز صنعت آلمان در برلین سخن می‌گفت در برابر حدود 1200 مدیر بخش صنعت تأکید کرد که در ارتباطات خود با خارج برای پاسخی مشترک روی چالش‌ها تبلیغ کنند.

 

مرکل همچنین تصریح کرد: ما نمی‌توانیم در مرزهای آلمان و اتریش بر چالش پناهندگان غلبه کنیم.

 

صدراعظم آلمان مجدداً برای تقسیم پناهندگان در اروپا تبلیغ کرده گفت: یک رویکرد اروپایی و مشارکت کشورهای همسایه از جمله ترکیه لازم است. ما باید بر این مسئله تأکید کنیم که بار پناهندگان در اتحادیه اروپا به‌صورت منصفانه تقسیم شود، در غیر این صورت این سیستم کارآیی ندارد.

 

صدراعظم آلمان همچنین گفت: آلمان سالهای طولانی از برداشتن مرزهای داخلی در اروپا و انتقال حفاظت از مرزها به مرزهای خارجی این اتحادیه سود برده است. حالا ما در برابر این مسئله قرار داریم که چگونه می‌توانیم این شرایط را حفظ کنیم.

 

وی با تذکر اینکه این تنها با کمک همسایگان اروپا مؤثر است بر این مسئله تأکید کرد که هرچه سریع‌تر باید توافقی در این راستا بین ترکیه و اتحادیه اروپا بسته شود.

 

"زیگمار گابریل"، معاون صدراعظم آلمان و رئیس حزب سوسیال دموکرات نیز در این نشست صنعتی گفت: شمار پناهندگانی که به آلمان می‌آیند مسئله نیست بلکه سرعت این تحول مشکل ما است. در مقابله با هجوم پناهندگان باید اطمینان و واقع گرایی وجود داشته باشد.

 

حداقل ده سال طول می‌کشد که زیرساخت‌های ضروری برای آموزش در این راستا شکل گیرد.

 

وی درباره مناقشات درون دولت ائتلافی آلمان درباره تأسیس مناطق ترانزیتی در مرزهای خارجی آلمان نیز گفت: این احمقانه است که درباره مسئله‌ای مناقشه کنیم که تنها 2.4 درصد پناهندگانی که به آلمان می‌آیند به این مسئله مربوط می‌شود. بنابر تصمیم گیری‌های انجام شده در مناطق ترانزیتی باید پناهندگانی که از کشورهای مبدأ امن می‌آیند روند رسیدگی به درخواست‌هایشان تسریع شده و سریعاً به کشورهای خود برگردانده شوند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :