موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/22773 :کد

0

سیاست های کلی اصل ۴۴ ساختار اقتصاد کشور را متحول می کند

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -سیاست های کلی اصل ۴۴ ساختار اقتصاد کشور را متحول می کند

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های کلی اصل ۴۴، ساختار اقتصاد کشور را متحول می کند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های کلی اصل ۴۴، ساختار اقتصاد کشور را متحول می کند.

به گزارش تحلیل ایران حمیدرضا فولادگر شامگاه سه شنبه در همایش اقتصاد در دوران پساتحریم در گرگان اظهار کرد: ما هنوز به دوران پساتحریم وارد نشده ایم زیرا هنوز تحریم ها برداشته نشده و برجام اجرایی نشده است و فعلا در دوره انتقالی به سر می بریم.

فولادگر به دوران رکود در کشور اشاره کرد و افزود: به علت تداوم مشکلات اقتصادی در سال های گذشته، تشدید تحریم های ناجوانمردانه، برخی تصمیم گیری های نادرست و مسائل ساختاری که هنوز حل نشده اند، رکود بر اقتصاد ما حاکم شد.

وی خاطرنشان کرد: راه حل های کلی خروج از رکود مشخص است و سیاست های کلی تعیین و از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است. در واقع درد و درمان مشخص شده اما راهکارهای آن به خوبی اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه قبول دارم سیستم قانونگذاری ما بی اشکال نیست خاطرنشان کرد: روش اجرایی و سلایق و ضعف مدیران و همچنین مقررات زائد و دیوان سالاری بخشی از عوامل ایجاد رکود بوده اند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود آنکه در دوسال اخیر با رکود مواجه بودیم، رتبه کشور در بهبود فضای کسب و کار از ۱۵۲ به ۱۱۸ جهان رسیده که این مهم با تسهیل مجوزهای کسب و کار به دست آمده است.

فولادگر درباره راه خروج از رکود در این زمان تصریح کرد: برطرف شدن همین موانع خود راهی مهم در جهت رونق و خروج از رکود است. بدین صورت که اگر تامین مالی صورت گیرد، روشها اصلاح شود، فضای کسب و کار بهبود یابد و موانع تولید کنار روند، سود بانکی کاهش یابد و به جای سپرده‌گذاری و کسب سود، پول‌ها به چرخه تولید وارد شوند، رکود از بخش صنعت کنار می‌رود.

وی اظهار کرد: بسته خروج از رکودی که دولت طراحی کردهاست به همراه ملاحظات و پرداخت بدهی به پیمانکاران و بخش خصوصی در حال انجام است که امیدواریم این امر کمک کننده باشد اما باید بیش از سایر موارد به تامین سرمایه بانک‌ها و کمک بانک‌های خصوصی دراین زمان توجه شود.

وی تصریح کرد: سیاست اصل ۴۴، یک تحول ساختاری در اقتصاد کشور ایجاد می کند و بنا شده تا اقتصاد از تصدی گری و مداخله دولت به هدایت و نظارت تغییر کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از طرح حمایت از تولید به عنوان یکی از بهترین کارهای مجلس نام برد و گفت: تدوین این طرح آماده شده و امیدواریم با اجرایی شدن آن شاهد رونق و ایجاد تحول در حمایت از تولید باشیم.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :