موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22866 :کد

0

ادعای اولاند درباره راهکار ایران و روسیه در سوریه

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -ادعای اولاند درباره راهکار ایران و روسیه در سوریه

رئیس جمهور فرانسه گفت که باوجود اختلافات بزرگ میان میان ایران، عربستان و چند کشور دیگر در مذاکرات سوریه، این روند خوب است.

رئیس جمهور فرانسه گفت که باوجود اختلافات بزرگ میان میان ایران، عربستان و چند کشور دیگر در مذاکرات سوریه، این روند خوب است.

 

به گزارش تحلیل ایران، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگو با رادیو یوروپ1، درباره اوضاع سوریه و مذاکرات بین‌المللی بر سر بحران کنونی در این کشور گفت: باید روندی را که جمعه گذشته در وین آغاز شد، ادامه داد. می دانم اختلافات بزرگی میان ایران، عربستان و چند کشور دیگر وجود دارد اما فکر می‌کنم این روند خوبی است چون همه طرف‌ها دور یک میز نشسته‌اند و باید برون رفتی سیاسی پیدا کرد.

 

به نوشته روزنامه گاردین، اولاند در ادامه مدعی شد، راهکار ایران و روسیه برای سوریه نتیجه نداده است.

 

وی درباره نامزدی دوباره بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری آتی سوریه گفت که این اتفاق به معنای اذعان به ناتوانی ما در یافتن راه حل خواهد بود. تنها راه این است که ما بالاخره انتخابات داشته باشیم و بشار اسد (رییس جمهور سوریه) نتواند در این انتخابات نامزد باشد. البته باید امنیت دوباره برقرار شود.

 

آخر هفته گذشته در وین پایتخت اتریش، نشستی با حضور آمریکا، روسیه و قدرت‌های منطقه‌ای شامل، ایران، عربستان، ترکیه به‌علاوه مصر، لبنان و عمان برگزار و در پایان بیانیه‌ای درخصوص الزامات راه حل سیاسی برای برون رفت از وضعیت کنونی در سوریه منتشر شد.

 

در این بیانیه تاکید شده است که مردم سوریه باید خود درباره سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند. مقامات ایران نیز همواره تاکید کرده‌اند که آینده سوریه باید به دست ملت سوریه مشخص شود.

 

                               

سوریه     اولاند     روسیه     فرانسه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :