موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22881 :کد

0

هزینه همکاری با ترکیه درمسئله پناهندگان بسیار بالاست

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -هزینه همکاری با ترکیه درمسئله پناهندگان بسیار بالاست

وزیر خارجه اتریش در عین اینکه خواستار همکاری با ترکیه برای حل مسئله پناهندگان شد، هزینه چنین همکاری را با توجه به خواسته‌های ترکیه بسیار بالا ارزیابی کرد.

وزیر خارجه اتریش در عین اینکه خواستار همکاری با ترکیه برای حل مسئله پناهندگان شد، هزینه چنین همکاری را با توجه به خواسته‌های ترکیه بسیار بالا ارزیابی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش خواستار همکاری تنگاتنگ تر با ترکیه در بحران پناهندگان شده و در عین حال تاکید کرد که باید شرایط خاصی برای این منظور برآورده شود.


وی افزود: ترکیه قادر است سیل  پناهندگان در مسیر اروپا را سد کند. ترکیه می تواند اگر بخواهد به این هجوم پناهندگان در عرض چند روز یا چند هفته پایان دهد؛ با این حال اتحادیه اروپا باید آگاه باشد که هزینه برای این همکاری بالا است. نه تنها مسئله حمایت های مالی مطرح است بلکه ترکیه خواستار آزادی ویزا و چشم انداز عضویت واقعی در اتحادیه اروپا برای کشورش است.


"سباستین کورس" که در گفتگو با "فرانکفورتر آلگماینه" سخن می گفت همچنین در این باره هشدار داد که تکالیفی را به ترکیه واگذار کنیم که خود باید آن را برآورده کنیم.


وی سپردن تامین امنیت مرزهای خارجی اروپا به ترکیه را رد کرده و تاکید کرد که اروپا باید خود این مسئولیت را بر عهده گیرد وگرنه دچار وابستگی کامل می شود. ایده اروپای بدون مرز در داخل تنها با امنیت مرزهای خارجی میسر است.


وزیر خارجه اتریش در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که سیستم پناهندگی اروپا باید کاملا تغییر کند و برنامه های اسکان مجدد تنظیم شود. ما باید این مسئله را امکان پذیر کنیم که پناهندگان درخواست های پناهندگی خود را در کشور مبدا بتوانند ارائه دهند. سازمان های اروپایی باید این مسئله را بررسی کنند که کدام یک از آن ها نیازمند کمک ویژه هستند و به کمک های سریع نیاز دارند.


کورس بر تقسیم پناهندگان در سراسر اتحادیه اروپا بر اساس سهمیه بندی تاکید کرده و سیستم فعلی پناهندگی در اروپا را یک برنامه حمایت کننده برای قاچاقچیان دانست.

 
                               

پناهندگان     اروپا     ترکیه     اتریش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :