موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مهاجرت

a/22901 :کد

0

۷۵۰ هزار مهاجر از ماه ژانویه به سواحل اروپا رسیده‌اند

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -۷۵۰ هزار مهاجر از ماه ژانویه به سواحل اروپا رسیده‌اند

رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل:از ماه ژانویه سال جاری تاکنون ۷۵۰ هزار نفر به سواحل اروپا رسیده‌ و بیش از ۳۴۰۰ تن نیز از این پناهندگان در دریا غرق شده‌اند

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنتونیو گوترس، رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل روز سه‌شنبه گفت: مجموع منابع آژانس‌های سازمان ملل شامل صلیب سرخ و سازمان‌های انساندوستانه دیگر برای حفاظت از 60 میلیون نفری که در اثر جنگ و آزار و اذیت در جهان آواره شده‌اند، کافی نیست.

 

گوترس به کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل خاطرنشان کرد: دولت‌ها، شهروندان، شرکت‌ها و سازمان‌ها رکورد 3.3 میلیارد دلار را به عنوان کمک مالی به دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعطا کرده‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: با این حال بودجه‌های انساندوستانه حتی برای پوشش حداقل نیازها کافی نیست و ما اتفاقاتی را که اکنون می‌بینیم در نتیجه این مساله است.

 

گوترس ادامه داد: چیزی که جرقه موج آوارگان سوری، عراقی، افغان و اریتره‌ای در سال جاری میلادی در شرق دریای مدیترانه را راه انداخت کمبودهای بودجه انسانی است.

 

وی همچنین گفت: اکثر چهار میلیون پناهنده سوری در کشورهای همسایه این کشور پس‌اندازهایشان تمام شده و امید خود برای راه‌حل سیاسی پایان دادن به پنج سال جنگ را از دست داده‌اند.

 

این مقام سازمان ملل گفت: 70 درصد پناهندگان سوری در لبنان در فقر شدید زندگی می‌کنند و 86 درصد از این پناهندگان در مناطق شهری اردن زیر خط فقر هستند.

 

وی گفت که آژانس پناهندگان سازمان ملل تلاش زیادی دارد که به خانواده‌های پناهجویی که آسیب‌پذیر هستند و تعدادشان روز به افزایش است، پول نقد و تجهیزات سرپناه بدهد.

 

وی گفت که اوایل سال جاری میلادی سازمان برنامه جهانی غذا در سازمان ملل مجبور شد به میزان 30 درصد کمک‌های خود را کاهش دهد و این موجب شد بسیاری از پناهجویان احساس کنند جامعه بین‌الملل شروع به ترک آنها کرده است.

 

گوترس همچنین عنوان کرد: با افزایش بحران مهاجران در اروپا حمایت‌های مالی جدیدی برای پناهندگان در کشورهای همسایه سوریه در نظر گرفته شد.

 

وی گفت: با وجود اینکه کمک‌های اضافی به موقع و مناسب هستند مشکلات گسترده سازمان‌هایی مثل آژانس پناهندگان سازمان ملل را برطرف نمی‌کنند.

 

گوترس در پایان گفت: 750 هزار نفر از ماه ژانویه تاکنون وارد سواحل اروپا شده‌اند و بیش از 3400 پناهجو نیز در دریا غرق شده‌اند و وخامت وضعیت آب و هوا باعث افزایش تلفات آنها خواهد شد.

منبع:ایسنا

                               

پناهندگان     مهاجر     اروپا     حقوق بشر        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :