موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/22927 :کد

0

اختصاص بیش از ۱۲ هکتار زمین برای جابجایی صنایع آلاینده

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۰
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -اختصاص بیش از ۱۲ هکتار زمین برای جابجایی صنایع آلاینده

ما از طریق چند کانال می‌توانیم مشکلات شما را پیگیری کنیم که یکی از اصلی‌ترین آنها شورای گفت و گو است.

ما از طریق چند کانال می‌توانیم مشکلات شما را پیگیری کنیم که یکی از اصلی‌ترین آنها شورای گفت و گو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، در نشست هم‌اندیشی اتاق اصناف ایران با استاندار تهران حسین هاشمی ضمن  گرامیداشت روز 13 آبان گفت: در این مدت که تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه کشور ما اعمال شد اصناف توانست به خوبی دولت را یاری کند  و به ندای رهبری جواب دهد و نگذارد مردم سختی زیادی را تحمل کنند.

وی افزود: ما الان در شرایط خاصی به سر می‌بریم و من مشکلات شما را قبول دارم اما مطمئن باشید این تحمل شما و این پایداری اصناف توسط دولت دیده خواهد شد و به طور حتم دولت هر جا که بتواند شما را کمک خواهد کرد.

استاندار تهران تصریح کرد: یکی از همین کمک‌هایی که دولت به اصناف کرده است این است که بسیاری از ابزارهای نظارتی خود را به اتاق اصناف واگذار کرده که این ناشی از همان همکاری متقابل است.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در این نشست گفت: ما از طریق چند کانال می‌توانیم مشکلات شما را پیگیری کنیم که یکی از اصلی‌ترین آنها شورای گفت و گو است.

وی ادامه داد: از زمان ورود من به استانداری یکی از رئوس برنامه‌های استانداری تهران فعال کردن این شورا بوده است.

هاشمی در خصوص مشکلات مالیاتی گفت: این مشکل مربوط به دیروز و یا امروز نیست بلکه همیشه مورد بحث و جدل بوده است اما اکنون که فشار اقتصادی بیشتر شده است مشکلات بیشتر به چشم می‌آید.

استاندار تهران گفت: دولت برای درآمدزایی دو راه دارد یکی فروش نفت و دیگری اخذ مالیات که با توجه به کاهش قیمت نفت باید درآمدهای مالیاتی جایگزین درآمدهای نفتی شود و اگر شما امروز این سختگیری‌ها را  در اخذ مالیات احساس می‌کنید عامدانه نیست بلکه از روی اجبار است.

وی با اشاره به دوران پساتحریم گفت:ما امیدواریم در پساتحریم و برداشته شدن عملی تحریم‌ها وضعیت اقتصادی کشور بهتر شود و مطمئنا فشارها نیز بر روی شما کمتر خواهد شد و شما مطمئن باشید دولت از این همکاری شما تقدیر خواهد کرد. قوه مجریه این را حس کرده است که شما دولت را در برابر فشارهای خارجی یاری می‌کنید.

استاندار تهران پیشنهاد تشکیل کمیته نظارت بر تفاهم‌نامه مالیاتی را لازم دانست و افزود: این پیشنهاد می‌تواند بسیار راه‌حل خوبی برای به حداقل رسیدن مشکلات باشد و ما هم به عنوان دستگاه‌های اجرایی موظف هستیم که مشکلات را حل کنیم. من از آقای فاضلی تقاضا دارم محورهایی که در این جلسه مطرح شد را در اولین جلسه شورای گفت و گو مطرح کنند تا مصوبات لازم بر روی آن صورت بگیرد.

حسین هاشمی به جابجایی صنایع آلاینده اشاره کرد و گفت: ما برای اولین بار در کشور بیش از 12 هکتار زمین را برای جابجایی صنایع آلاینده اختصاص دادیم و این جابجایی ها با اولویت‌بندی اتاق اصناف صورت خواهد گرفت.

وی با اشاه به تخلفات واحدهای صنفی گفت: ما نزدیک به 200 هزار واحد صنفی داریم که مجوز ندارند و ما نمی‌توانیم نسبت به این امر بی‌تفاوت باشیم به طور مثال ما واحد صنفی در تهران داریم که 50 نفر کارگر دارد که این دیگر واحد صنفی نیست بلکه جزو صنایع کوچک محسوب می شود. این واحدهای صنفی زیرزمینی و یا بدون مجوز  به خاطر قانون حفظ حریم 120 کیلومتری شهر خارج از نظارت در حال فعالیت هستند که نیازمند است  نهادهای مربوطه نظارت خود را  بر این موضوع بیشتر کنند.

استاندار تهران با اشاره به جلسه‌هایی که در خصوص مشکلات مالیاتی  اصناف تهران تشکیل شده است گفت: ما جلسه‌های بسیاری برگزار کرده‌ایم و بحث‌های پشت پرده‌ای نیز در آن مطرح شد و من همین جا اعلام می‌کنم که دوباره این جلسات را با حضور آقای فاضلی  به نمایندگی از اصناف با مسئولان مالیاتی برگزار خواهیم کرد. گلایه شما عزیزان را به آنها منتقل خواهیم کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :