موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22934 :کد

0

مرکل:به دنبال راه حل های معقولانه برای مساله پناهجویان هستیم

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۸
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -مرکل:به دنبال راه حل های معقولانه برای مساله پناهجویان هستیم

صدراعظم آلمان اعلام کرد: شرکای ائتلاف حاکم این کشور، خواهان یافتن راه حلی معقولانه در مورد مساله موج پناهندگان در این کشور هستند

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرد: شرکای ائتلاف حاکم این کشور، خواهان یافتن راه حلی معقولانه در مورد مساله موج پناهندگان در این کشور هستند و اگر در مذاکرات روز پنجشنبه به توافق نرسند، مذاکرات بیشتر را در دستور کار قرار می دهند.

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری رویترز نوشت، صدراعظم آلمان در نشست روز یکشنبه در حل و فصل اختلافات در ائتلاف حاکم در مورد چگونگی ثبت ورود پناهندگان و مکان اسکان آنها ناکام ماند. این مساله نگرانی هایی از تداوم وجود این اختلافات در داخل ائتلاف حاکم آلمان ایجاد کرده است.
قرار است دور جدید مذاکرات بلندپایه روز پنج شنبه برگزار شود.
مرکل روز چهارشنبه پس از دیدار با «اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی در برلین گفت: به دنبال رسیدن به اجماع نظر در مورد مساله موج پناهندگان هستیم. اگر به اتفاق نظر نرسیم، به مذاکرات ادامه خواهیم داد. همه ما به دنبال رسیدن به راه حل های معقولانه هستیم.
مساله پناهجویان جدید در آلمان به چالشی جدی برای این کشور تبدیل شده است و مقامات این کشور برای حل این موضوع دچار اختلاف شده اند.
به گزارش ایرنا، بحران پناهجویی در اروپا، سال 2014 با ارایه 626 هزار درخواست پناهندگی آغاز شد و در سال 2015 به اوج خود رسید. بیشتر آوارگان (53 درصد) اهل سوریه و شمار بسیار کمتری، اهل افغانستان، اریتره، لیبی و کشورهای جنگ زده دیگر در خاورمیانه و شمال آفریقا هستند.
بسیاری از مقام های اروپایی، از نخست وزیر اسلوونی تا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از احتمال فروپاشی این اتحادیه به خاطر بحران مهاجرت سخن گفته اند.
شاید این سوال مطرح شود که با توجه به توافق کشورهای اروپایی برای تقسیم پناهجویان، دقیقا چه چیزی در بحران کنونی، تا این حد میان اعضای اتحادیه اروپا اختلاف افکنده است. 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :