موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/22935 :کد

0

ولایتی: ایران از دولت و مردم سوریه کماکان حمایت می‌کند

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -ولایتی: ایران از دولت و مردم سوریه کماکان حمایت می‌کند

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران کماکان از بشاراسد، دولت و مردم سوریه حمایت می کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران کماکان از بشاراسد، دولت و مردم سوریه حمایت می کند و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند تصمیم گیر نهایی در موضوع سوریه مردم این کشور هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی اکبر ولایتی عصر چهارشنبه در حاشیه دیدار با قائم مقام وزیرخارجه سوریه در پاسخ به این سوال که یکی از خطوط قرمزی که ایران برای حل مشکل سوریه اعلام کرده ابقای بشار اسد تا مشخص شدن مساله انتخابات است اما روسیه تاکیدی بر این موضوع ندارد و اعلام کرده است که این جزو شروط روسیه نیست، این مطلب را بیان کرد.

 

وی در ادامه یادآور شد: روابط ایران و روسیه، روابط بسیار روشن و دوستانه ای است و همکاری های بین دو کشور، هم در زمینه دوجانبه و هم در زمینه همکاری های منطقه ای و بین المللی رو به افزایش است به خصوص در صحنه نبرد علیه تروریست ها و افراطیون در سوریه و سایر نقاط منطقه این همکاری وجود دارد.

 

وی افزود: همکاری مشترک ایران و روسیه و ارتش سوریه ، مقاومت حزب الله و بعضی از نیروهای مردمی از عراق، موجب شده است عملا در حوزه نظامی، متحدین و موتلفان با دولت و ملت سوریه بتوانند گام های ارزشمندی را در طی هفته های اخیر بردارند و شکست های بسیار جدی را بر افراطیون و تروریست ها وارد کنند.

 

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: هماهنگی بین ایران و روسیه و سایر کشورهای دوست مثل عراق، عمان و لبنان موجب شد در وین بیانیه 9 ماده ای منتشر شود که این بیانیه نسبت به آنچه قبلا در ژنو منتشر شده بود، بیشتر نفع مردم سوریه است و امیدواریم در اجلاس های بعدی که تشکیل خواهد شد گام های بلندتری در جهت احقاق حق مردم سوریه برداشته شود.

 

ولایتی درباره تشکیل هیات ناظر بر اجرای برجام گفت: از جزییات آن بنده هنوز اطلاعی ندارم ولی همانطور که رهبری فرمودند این هیات تشکیل خواهد شد و بر این امر مهم نظارت خواهد شد.

 

وی درباره شاخص های سیاست خارجی انقلابی که رهبر انقلاب در دیدار با دیپلمات ها و سفرای ایرانی به آن اشاره کردند، گفت: این سیاست شاخص های متعددی دارد و مهمترین آن پایبندی به مبانی خاصی است که از سوی بنیانگذار کبیرانقلاب، امام خمینی (ره) گذاشته شد و رهبر معظم انقلاب هم به اشکال مختلف آن را بیان کردند و شاید بتوان آن را در آنچه که رهبری در دیدار با سفرا فرمودند خلاصه و مستنبط از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دانست.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :