موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/22941 :کد

0

اندونزی خواستار توسعه همکاری های قضایی با ایران شد

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۶
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -اندونزی خواستار توسعه همکاری های قضایی با ایران شد

وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین «مصطفی پورمحمدی» وزیر دادگستری ایران در شهر سن پترزبورگ خواستار گسترش همکاری های قضایی شد.

وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین «مصطفی پورمحمدی» وزیر دادگستری ایران در شهر سن پترزبورگ روسیه، خواستار گسترش همکاری های قضایی و حقوقی با جمهوری اسلامی شد.

به گزارش تحلیل ایران، «لوالی» در دیدار با پورمحمدی که در حاشیه هشتمین نشست کنوانسیون جهانی مبارزه با فساد در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار شد، بر اهمیت همکاری های قضایی ایران و اندونزی به عنوان دو کشور بزرگ اسلامی به منظور نزدیک تر کردن روابط دوجانبه تاکید کرد.
وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی گفت: دو کشور دارای تحربیات خوبی در زمینه های مختلف قضایی و حقوقی هستند که می توانند با تبادل متقابل، همکاری ها در این حوزه را ارتقا بخشند.
پور محمدی نیز در این دیدار با تاکید بر تلاش ایران برای همگرایی کشورهای اسلامی در حوزه های مختلف به ویژه دینی و قضایی، بر آمادگی جمهوری اسلامی برای همکاری در این حوزه ها تاکید کرد.
وی همچنین با یادآوری مباحث مطرح در نشست سن پترزبورگ، بر اهمیت پیگیری مصوبات و اجرای قانون برای مبارزه با فساد به عنوان یک ضرورت جهانی یاد کرد.
طرفین همچنین در این دیدار درباره تبادل هیات های کارشناسی به منظور انعقاد موافقتنامه های استرداد مجرمان و معاضدت قضایی در آینده نزدیک به توافق دست یافتند.
به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، پورمحمدی در سفر به مسکو با وزیران دادگستری روسیه و الجزایر در باره همکاری های دوجانبه و منطقه ای قضایی گفت وگو و مذاکره کرده است. 
نشست یک هفته ای کنوانسیون جهانی مبارزه با فساد که دوشنبه آغاز شده است، 170 هیات از کشورهای مختلف از جمله ایران عملکرد اعضای این کنوانسیون را در قبال تعهدات، نیاز به قوانین جدید، تقویت همکاری های ضد فساد دوجانبه، چند جانبه و منطقه ای، نقشه راه مبارزه با فساد اداری و مالی و همچنین برنامه ریزی برای جلوگیری از گسترش تخلفات فسادآور، بررسی می کنند. 
براساس برنامه اعلام شده، هیات جمهوری اسلامی ایران متشکل از مقام های دولتی، پارلمانی، قضایی و شخصیت های علمی به سرپرستی پورمحمدی در حاشیه این نشست جهانی با همتایان خود دیدار و مذاکره خواهد کرد.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :