موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/22954 :کد

0

خسارت ۸۵ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی ایلام

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۷
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -خسارت ۸۵ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی ایلام

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در جریان سیل اخیر در سطح استان بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در جریان سیل اخیر در سطح استان بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شده است.

به گزارش تحلیل ایران، عبدالرضا بازدار بارش سیل‌آسای اواخر هفته گذشته در سطح استان را مورد اشاره قرار داد  و اظهارداشت: بخش کشاورزی نیز همانند سایر بخش‌ها از خسارات سیل بی‌بهره نمانده ضمن اینکه بیشترین خسارت مربوط به شهرستان ایلام است.

وی با بیان این که طی این اتفاق، ۵۰۰ هکتار از باغات استان از ارقام مختلف از بین رفته است، افزود: ۳۰۰ هکتار زراعت استان نیز در جریان سیل به طور کامل تخریب شده که شامل محصولاتی از قبیل کلزا، گندم، ذرت دانه‌ای و محصولات صیفی و سبزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام اضافه کرد: ۱۸ واحد مرغداری در سطح استان تخریب و آسیب دیده و در همین راستا ۲۴۵ راس دام سبک و سنگین در جریان سیل تلف شده‌اند.

بازدار با اشاره به اینکه سیل هفته گذشته ۶۰۰ کلنی زنبور عسل در سطح استان را از بین برده است، خاطرنشان کرد: ۴۰ واحد دامی در جریان سیل اخیر در استان از بین رفته‌اند همچنین ۵۲ واحد ایستگاه پمپاژ بزرگ و کوچک نیز تخریب شده است.

وی به تخریب شدن ۲۲ کیلومتر کانال آبرسانی در مزارع استان اشاره و عنوان کرد: سیل هفته گذشته به حدی شدت داشته که ۲۵۰ کیلومتر از جاده‌های دسترسی بین مزارع را از بین برده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه ۲۱ واحد تولید آبزیان کاملا تخریب و آسیب دیده است، تاکید کرد: تخریب و آسیب‌دیدگی ۲۵۳ سازه سنگی ملاتی و ۱۵ خاکریز کشاورزی حاصل سیل اخیر در بخش کشاورزی استان است.

بازدار در پایان یادآور شد: ۳۵۰ هکتار از عرصه‌های جنگل‌کاری و نهالستان‌های استان نیز در جریان سیل اخیر نابود شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :