موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/22958 :کد

0

رویترز: ایران در مسیر تبدیل شدن به کانون گردشگری است

  چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۷
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -رویترز: ایران در مسیر تبدیل شدن به کانون گردشگری است

خبرگزاری رویترز در گزارشی ویدئویی، با اشاره به تاثیر دوران پساتحریم بر صنعت گردشگری در کشورمان، از ایران به عنوان سرزمینی یاد کرد که در مسیر رونق صنعت گردشگری، جا پای کشورهایی چون کرواسی می گذارد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی ویدئویی، با اشاره به تاثیر دوران پساتحریم بر صنعت گردشگری در کشورمان، از ایران به عنوان سرزمینی یاد کرد که در مسیر رونق صنعت گردشگری، جا پای کشورهایی چون کرواسی می گذارد.

این خبرگزاری روز چهارشنبه در این گزارش ویدئویی از ایران به عنوان منطقه ای با «مناظر جذاب، چشم اندازهای سبز و خرم و دریاهایی با آب های زلال که بسیاری از آنها بکر و دست نخورده است» یاد کرد.
خبرنگار رویترز با این توصیف، گفت: این شاید تصویری نباشد که بسیاری از ایران دارند، اما این تصویری است که اکنون ایران از خود به نمایش می گذارد.
وی افزود: ایران با لغو تحریم های اقتصادی، امیدوار است بتواند گردشگران را به خود جذب کند. تهران در این راستا، بزرگترین هیات اقتصادی خود را به «بازار جهانی گردشگری» در لندن اعزام کرده است.
در این گزارش، ساعد اعظم، یک عضو هیات ایرانی به خبرگزاری رویترز گفت «ایران کشوری چهار فصل است. هر زمان که آنان (گردشگران) بخواهند بیایند، ما یک بسته مسافرتی ویژه برای آنها داریم.»
رویترز ادامه داد «گردشگران برای سفر به ایران به روادید نیاز دارند و دریافت روادید کار آسانی نیست. اما دولت ایران دارد روی این موضوع کار می کند. تهران می خواهد شمار گردشگران را تا سال 2025 چهار برابر کند و به 20 میلیون نفر در سال برساند.»
در ادامه این گزارش، یکی از مدیران «بازار جهانی گردشگری» به رویترز گفت: ایران واقعا آماده رایزنی با شرکت های کارگزار گردشگری است و ابعاد هیاتی که به اینجا اعزام کرده، حقیقتا انگیزه های فراوانی برای سرمایه گذاری در این زمینه ایجاد می کند.
با این حال، گزارشگر رویترز یادآور شد ایران برای دستیابی به هدف هایش در زمینه گردشگری، نیازمند توسعه زیرساخت های فراوان است و این به معنای جذب سرمایه های خارجی خواهد بود.
یک کارشناس گردشگری نیز در این زمینه به رویترز گفت: یک مشکل برای سرمایه گذاران این است که آنان به رتبه های جهانی ایران در زمینه رقابت پذیری و فضای آزاد برای کسب و کار توجه می کنند. ایران هنوز گشایشی در بازار سرمایه اش ایجاد نکرده است.
گزارشگر رویترز همچنین گفت ایران امیدوار است از الگوی کشورهایی چون کرواسی و ویتنام پیروی کند که هر دو کشور، زمانی مقصدهایی بعید و دور از ذهن برای گردشگری در تعطیلات بودند، اما امروز جهان گردان فراوانی را به خود جذب می کنند.
این گزارش در ستون خبر اول یاهو نیز منتشر شده است.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :