موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23067 :کد

0

هدف آمریکاازنفوذ،تغییرماهیت انقلاب وترویج زندگی هالیوودی است

  پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۶
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -هدف آمریکاازنفوذ،تغییرماهیت انقلاب وترویج زندگی هالیوودی است

«مارک گلن» با تشریح اهداف آمریکا برای نفوذ در ایران بعد از لغو تحریم‌ها گفت: هدف نهایی دشمنان ایران تغییر ماهیت انقلاب، ترویج سبک زندگی هالیوودی و حمله به نظام اقتصادی ایران است.

«مارک گلن» با تشریح اهداف آمریکا برای نفوذ در ایران بعد از لغو تحریم‌ها گفت: هدف نهایی دشمنان ایران تغییر ماهیت انقلاب، ترویج سبک زندگی هالیوودی و حمله به نظام اقتصادی ایران است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به مناسبت فرا رسیدن 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام در سال 1358 و همچنین پیام رهبری معظم انقلاب اسلامی درباره لزوم هوشیاری مسئولان کشور در قبال تلاش آمریکا و غرب برای نفوذ در کشور با هدف استحاله نظام گفت وگویی با «مارک گلن» نویسنده و تحلیلگر آمریکایی صورت انجام شده که مشروح آن در زیر آمده است.

*یکی ازموضوعاتی که این روزها مطرح است این است که آمریکا در تلاش است تا با نفوذ در اقتصاد و فرهنگ ایران موجبات استحاله نظام ایران را فراهم آورد. به اعتقاد شما این کار را آمریکایی ها چگونه پیگیری می کنند؟

آنها قصد دارند تحریم های ایرن را بردارند و بعد از آن اقدام به این کار کنند هر چند آنها علنی در این خصوص صحبت نمی کنند ولی من مطمئن هستم این بحث در میان آنها مطرح شده است که جوانان شما را آماده انفجار کنند . داستان اسب تراوا را به یاد بیاورید آمریکایی ها دقیقا قصد دارند این مسئله را در قبال شما اجرا کنند. آنها می خواهند با لغو تحریم های ایران اولین حمله خود را به نظام اقتصادی و مالی ایران انجام دهند. آنها می خواهند نظام بانکی شما سازگار با نظام بانکی آمریکا باشد تا اینکه بتوانند هر موقع در هر شهری از ایران که می خواهند آشوب به پا کنند.

از طریق رسانه ها آنها می خواهند هالیوود را به درون خانه های ایرانی ها بیاورند تا از این طریق جوانان شما را ورژن ایرانی فرهنگ مد نظر خودشان بکنند که همانا کودکان آمریکایی است بکنند.

آنها سعی خواهند کرد سرویس های اطلاعاتی ایران را نابود کنند و به نهادهای سیاسی ایران حمله کنند و این کار با روی کار آوردن مترسک هایی از طریق انتخابات در مجلس و ادارات بالاتر صورت خواهد گرفت. و هدف نهایی آنها حذف معتمدان نظام و انقلاب است تا از این طریق بطور کامل نظام سیاسی ایران را تحت کنترل خود درآورند و رهبران فاسد مد نظر خود را روی کار آورند و همه اینها قرار است با لغو تحریم ها صورت گیرد.

*شما صحبت از تلاش و توطئه  های آمریکا و غرب برای نفوذ در ایران کردید، نقش درایت رهبری انقلاب اسلامی و هوشیاری مردم ایران در خنثی کردن تلاش های آنها برای نفوذ در ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

چیزی که موجب وحشت آمریکا و اسرائیل است این است که در سال 1979 در ایران اتفاقی افتاد که در هیچ جای جهان اتفاق نیافتاده است . به انقلاب های عربی نگاه کنید پشت پرده همه این قیام ها آمریکا است . اما مسئله ایران بسیار کاملا متفاوت است زیرا ایرانی ها مردمانی بسیار منطقی و متفکرانی عمیق و شطرنج بازانی بسیار ماهر هستند که بازی های سیاسی را خوب بازی می کنند. آمریکایی ها و صهیونیست ها نگران این هستند که امروز میوه های انقلاب سال 1979 ایران نه تنها در خاورمیانه گسترده شده است بلکه در سرتاسر جهان گسترده شده است. به خاطر این مسئله است که آنها در قبال ایران استراتژی جدیدی اتخاذ کرده اند و سعی می کنند با ایران مذاکره کنند. آنها می دانند با وجود اختلاف های موجود در جامعه ایران بین جوانان و پیران بین مدرن گراها و سنت گراها بین زنان و مردان به محض فرود اولین موشک در ایران تمامی این اختلافات کنار گذاشته خواهند شد و مردم ایران متحد خواهند شد برای جنگ با مهاجم. بنا براین هوشمندی و بصیرت رهبری به اعتقاد من چیزی است که از بالا به پایین و از پایین به بالا است. به اعتقاد من جامعه ایران مانند خانواده ای است که پدری آگاه دارد که فرزندانش می دانند که پدرشان می داند که دارد چه کاری می کند چونکه اشوب هایی را که در دیگر نقاط جهان می بینیم در ایران نمی بینیم.

من معتقدم اینها همه به خاطر ماهیت و پس زمینه شیعی ایرانی ها است و همانطور که گفتم هدف نهایی دشمنان ایران ایجاد فاصله بین نظام و رهبری و روحانیون ایرانی است زیرا بدون وجود هوشیاری آنها هر کاری که می خواهند می توانند با نظام سیاسی ایران کرده و آن را از اساس تغییر ماهیت دهند. آنها می توانند با حذف رهبریت اسلامی هر کسی را که می خواهند در پارلمان و نهادهای دیگر بر سر کار بیاورند. تا زمانی که معتمدان نظام وجود دارند و رهبری حرف آخر را می زنند دشمنان نخواهند توانست انقلاب 1979 را بی اثر کنند. آنها در تلاش هستند تا یک ضد انقلاب ایجاد کنند تا بتوانند شاه را به ایران برگردانند.

*روز 4 نوامبر مصادف با 13 آبان سالگرد تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان انقلابی ایران است. این عمل نشانه ناراحتی تاریخی ملت ایران از عملکرد دولت آمریکا در قبال مردم ایران است اقداماتی مثل سرنگونی دولت قانونی دکتر مصدق و امثالهم. اساسا سیاست های آمریکا در جهان یکی از عوامل خصومت ملت ها از جمله ایرانی ها با دولت آمریکا است، چرا رسانه های عمده آمریکایی و غربی به ریشه های واقعی خصومت ملت ها با دولت آمریکا نمی پردازند؟

اگر آمریکایی ها واقعا می فهمیدند که در 1953 چه اتفاقی با ساقط کردن دکتر مصدق افتاد بنا بر این می فهمیدند که چرا دانشجویان ایرانی در سال 1979 این کار را کردند. کار دانشجویان ایرانی کاملا قابل درک است. آنچه که ایرانی ها در سال1971 انجام دادن همان کاری است که ملت آمریکا در 4 جولای انجام دادند و استقلال خود را از برتانیا اعلام کردند. ایرانی ها هم در 4 نوامبر(13 آبان) استقلال خود از آمریکا و برتانیا را اعلام کردند. این مسئله برای صهیونیست هایی که رسانه های آمریکایی را در سیطره خود دارند قابل تحمل نبود زیرا برنامه آنها بسیار فراتر از یک باریکه زمین در سواحل دریای مدیترانه است و تنها مانع سر راه نقشه های آنها برای منطقه ایران است. ایران در حال حاضر در سوریه، لبنان، عراق، ویمن حضور دارد و صهیونیست ها این را بخوبی می دانند.اگر مردم آمریکا از حقایق با خبر باشند حمایت های خود از سیاستمداران آمریکایی را متوقف خواهند کرد.

 منبع:تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :