موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/23085 :کد

0

یک سوم فضاهای آموزشی کشور نیازمند مقاوم سازی است

  پنجشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -یک سوم فضاهای آموزشی کشور نیازمند مقاوم سازی است

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: یک سوم فضاهای آموزشی کشور با استانداردهای مدرسه سازی فاصله دارد و نیازمند مقاوم سازی است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: یک سوم فضاهای آموزشی کشور با استانداردهای مدرسه سازی فاصله دارد و نیازمند مقاوم سازی است.

به گزارش تحلیل ایران، مرتضی رئیسی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح مدرسه خیرساز طالبیان کاشان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: 53 میلیون مترمربع فضای آموزشی در کشور وجود دارد که دو سوم آن ایمنی شده و یک سوم آن نیازمند مقاوم سازی است.
وی گفت: در طول حیات با برکت انقلاب اسلامی تاکنون یکصد هزار کلاس درس با کمک خیرین و مردم ساخته شده که این رقم یک پنجم یا به عبارتی 20 درصد کلاس های درسی است که در اختیار دانش آموزان قرار دارد.
رئیسی در ادامه افزود: اگر کمک های مردم و منابع غیردولتی نبود، بخش بیشتری از دانش آموزان کشور در مدارس دو نوبته تحصیل می کردند.
وی تاکید کرد: درحال حاضر بیش از 2.5 میلیون دانش آموز در فضاهای خیرساز مشغول به تحصیل هستند.
رئیسی خاطرنشان کرد: به رغم همراهی خوب مجلس با دولت در تهیه زیرساخت های آموزشی و حمایت های خیرین هنوز با مشکلاتی مواجه هستیم که امید است با کمک دولت و همراهی مردم و مجلس بتوانیم مدارس را مقاوم سازی کنیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: 10 درصد از دانش آموزان در یک سوم از مدارس دو نوبته مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: براساس قانون تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس و مصوبه سال 85 مجلس شورای اسلامی 56 هزار میلیارد ریال اعتبار به آموزش و پرورش پرداخت شد که بخش قابل توجهی از مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم سازی شامل 10 میلیون مترمربع فضاهای آموزشی نوسازی شد که این روند همچنان ادامه دارد.
رئیسی گفت: بر این اساس 30 هزار میلیارد ریال دیگر باید به آموزش و پرورش پرداخت شود که با توجه به نرخ تورم و افزایش قیمت ساختمان سازی این رقم کافی نیست.
مدرسه ابتدایی دخترانه طالبیان با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال از سوی خیر کاشانی حاج اکبر طالبیان در آیینی به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :