موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23104 :کد

0

بحران سوریه ویمن محور گفتگوی تلفنی امیر عبداللهیان و بوگدانف

  جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۱
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -بحران سوریه ویمن محور گفتگوی تلفنی امیر عبداللهیان و بوگدانف

حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با میخائیل بوگدانوف همتاری روس خود اوضاع سوریه و یمن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با میخائیل بوگدانوف همتاری روس خود اوضاع سوریه و یمن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه ای در پایگاه رسمی خود، اعلام کرد: معاونان وزرای امور خارجه ایران و روسیه راه های حل و فصل بحران سوریه و یمن را بررسی کردند.

گفتنی است سوریه از سال ۲۰۱۱ شاهد درگیری مسلحانه با تروریست های داخلی و خارجی است که تا کنون در این درگیری ها بیش از ۲۲۰ هزار نفر قربانی شده اند.

اواخر اکتبر در وین دیدارهای ویژه میان وزرای خارجه روسیه، آمریکا، عربستان و ترکیه برای بررسی بحران سوریه برگزار شد و نمایندگان برخی کشورها از جمله ایران نیز در این دیدارها حضور داشتند.

شرکت کنندگان در این گفت وگوهای دو روزه در مورد مسائلی از جمله ضرورت حفظ سوریه یکپارچه و نهادهای دولتی، نابودی گروهک تروریستی داعش و سایر گروه های تروریستی، کمک به آوارگان سوری و کشورهایی که این آواره ها به آنجا گسیل می شوند، ضرورت تعیین سرنوست سوریه توسط ملت سوریه، تشکیل دولت یکپارچه سوریه با مشارکت تمام نمایندگان نظام فعلی و مخالفین، تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات توافق کردند.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :