موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/23115 :کد

0

شکایت فدراسیون فوتبال ایران به فیفا درپی کارشکنی های گوام

  جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۶
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -شکایت فدراسیون فوتبال ایران به فیفا درپی کارشکنی های گوام

فدراسیون فوتبال ایران به خاطر کارشکنی گوام از این کشور به فیفا شکایت کرد.

فدراسیون فوتبال ایران به خاطر کارشکنی گوام از این کشور به فیفا شکایت کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، تیم ملی فوتبال ایران قرار است از هفته هشتم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در تاریخ بیست و ششم ماه جاری به مصاف تیم ملی گوام برود.

کشور گوام از کشورهای تحت سلطه آمریکا قرار دارد و همین موضوع باعث شده است تا سفر دو کشور به کشورهای یکدیگر به خاطر عدم وجود سفارتخانه آمریکا در ایران و بالعکس، با مشکلاتی مواجه شود.

بر همین اساس پس از اینکه گوامی ها برای سفر به ایران به دلایل سیاسی دچار مشکلاتی برای دریافت ویزا شدند که در نهایت کار به شکایت از فیفا کشیده شد، در نهایت مشکل کاروان این کشور برای سفر به ایران برطرف شده و گوام برای بازی رفت مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 از طریق سفارت ایران در پکن اقدامات لازم را انجام داده و سپس راهی ایران شده و این دیدار را 6 بر صفر شکست خورد.

از سوی دیگر بازیکنان کشورمان پس از برگزاری دیدار با هند راهی امارات شده تا از طریق سفارت آمریکا در این کشور برای دریافت ویزای گوام اقدام کنند که البته تا امروز فقط برای عده ای از بازیکنان ویزا صادر شده و گفته می شود ویزای حدود 70 درصد لژیونرها صادر نشده تا در زمان حدود 10 روز تا دیدار دو تیم، سفر این تعداد از بازیکنان برای سفر به گوام در هاله ای از ابهام باشد.

همچنین کشور گوام به دلایل سیاسی در نهایت از فرود پرواز چارتر تیم ملی ایران به این کشور خودداری کرد تا مجموعه این کارشکنی ها باعث شود تا مسئولان فدراسیون ایران دست به مقابله به مثل زده و به منظور رفع مشکلات خود و حل شدن این کارشکنی ها به فدراسیون جهانی فوتبال نامه شکایت خود را تنظیم و ارسال کنند.

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :