موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23216 :کد

0

آمریکا: دیگر به طالبان حمله نمی کنیم

  جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۳
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -آمریکا: دیگر به طالبان حمله نمی کنیم

'پنتاگون' اعلام کرده است از آنجا که طالبان اکنون یکی از طرف های روند مذاکرات صلح در افغانستان محسوب می شود، نیروهای آمریکایی در افغانستان دیگر اقدام به حملات ضدتروریستی علیه طالبان نخواهند کرد.

وزارت دفاع آمریکا موسوم به 'پنتاگون' اعلام کرده است از آنجا که طالبان اکنون یکی از طرف های روند مذاکرات صلح در افغانستان محسوب می شود، نیروهای آمریکایی در افغانستان دیگر اقدام به حملات ضدتروریستی علیه طالبان نخواهند کرد.

'جف دیویس' سخنگوی پنتاگون به تازگی اعلام کرده است 'ما فعلا عملیات ضدتروریستی علیه طالبان در افغانستان انجام نمی دهیم و در شرایط کنونی، طالبان را یکی از طرف های مهم روند صلح در افغانستان می دانیم.'
حمایت ظاهری آمریکا از طالبان به عنوان یکی از طرف های مذاکرات صلح در افغانستان درحالی است که 'ملا اختر منصور' رهبر جدید طالبان افغانستان به صراحت اعلام کرده است حضور بیگانگان در این کشور، مانع تحقق صلح و ثبات در افغانستان است و تا زمانی که بیگانگان در این کشور حضور داشته باشند، مذاکرات صلح انجام نخواهد شد.
دولت پاکستان هم که ماه های پیش تلاش فراوانی برای آغاز مذاکرات صلح میان طالبان افغانستان و دولت کابل انجام داد و حتی موفق شد دور نخست این مذاکرات را در اسلام آباد برگزار کند، اما به نظر می رسد اکنون به دلیل اختلاف هایی که میان طالبان و دولت کابل و همچنین به دلیل تنش هایی که میان دو کشور همسایه ایجاد شده است، نسبت به گذشته تمایل و اشتیاق کمتری به انجام این مذاکرات دارد.
اخیرا سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی اعلام کرد که هرگونه از سرگیری مذاکرات صلح میان طالبان و دولت افغانستان، بستگی به تصمیم و اراده دولت کابل دارد ضمن اینکه شرایط زمانی کنونی، به دلیل وجود تنش هایی میان کابل و اسلام آباد، برای انجام این مذاکرات مناسب نیست.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :