موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/23233 :کد

0

۶۰۰هزار خیر مدرسه ساز در ایران وهزار نفر درخارج فعالیت دارند

  جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۸
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -۶۰۰هزار خیر مدرسه ساز در ایران وهزار نفر درخارج فعالیت دارند

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت :۶۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در داخل و یکهزار نفر از هموطنان ایرانی در خارج از کشور در امر مدرسه سازی فعالیت می کنند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت :600 هزار خیر مدرسه ساز در داخل و یکهزار نفر از هموطنان ایرانی در خارج از کشور در امر مدرسه سازی فعالیت می کنند.

به گزارش ایرنا، محمد رضا حافظی روز جمعه در جمع مسوولان و ایرانیان مقیم هندوستان در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو افزود: 35 درصد از فضاهای آموزشی کشور توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است .
وی در ادامه از سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز در سالجاری خبر داد.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت که هم اکنون بسیاری از دانش آموزان ایرانی در خارج از کشور در مدارس نامناسب تحصیل می کنند که لازم است فضای مناسب برای تحصیل این افراد فراهم شود.
وی افزود: با مشارکت خیرین مدرسه ساز تعدادی مدرسه در امارات متحده عربی ،شارجه ،انگلستان و هندوستان احداث شده است .
حافظی گفت که تا چند سال پیش دانش آموزان ایرانی در برخی امیر نشین های امارات متحده عربی در کانکس تحصیل می کردند که با همت خیرین مدرسه ساز یک باب مدرسه برای تحصیل آنها ساخته شد.
وی، ساخت سرویس بهداشتی برای 12 مدرسه شیعیان در هندوستان را از دیگر فعالیت خیرین مدرسه ساز عنوان کرد و افزود از سال گذشته تاکنون تعدادی از این سرویس های بهداشتی به بهره برداری رسیده است و تعداد دیگر درحال احداث است .
حجت الاسلام والمسلمین مهدی مهدوی پور نماینده ولی فقیه در هند نیز در این مراسم با تقدیر از اقدامات خیرین مدرسه ساز ، درخصوص اهمیت تحصیل علم و احداث فضای آموزشی سخنانی ایراد کرد.
وی در ادامه با اشاره به پایان ماموریت حجت الاسلام احمد عالمی معاون خانه فرهنگ جمهوری اسلامی در دهلی نو از خدمات وی تقدیر کرد.
نماینده ولی فقیه در هند گفت که حجت الاسلام عالمی در چهار سال گذشته منشاء خدمات ارزنده ای بوده است .
فولادی رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو نیز از خدمات حجت الاسلام احمد عالمی تشکر کرد و افزود وی با تمام توان در راستای ماموریت فرهنگی خود کوشا بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :