موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ارتباطات

a/23240 :کد

0

۳۵۰میلیاردریال برای توسعه زیرساخت ارتباطی کهگیلویه وبویراحمد

  جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۷
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -۳۵۰میلیاردریال برای توسعه زیرساخت ارتباطی کهگیلویه وبویراحمد

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: تاکنون ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و انجام تعهدهای سفر قبلی در این استان هزینه شده است .

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اشاره به تعهدات سفر قبل خود به کهگیلویه وبویراحمد گفت: تاکنون 350 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و انجام تعهدهای سفر قبلی در این استان هزینه شده است .

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی جمعه شب در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: علاوه براین 550 میلیارد ریال اعتبار نیز تا سه ماه نخست سال آینده برای تکمیل بقیه پروژه ها از جمله فیبر نوری و اینترنت پرسرعت هزینه می شود.
واعظی به ضرورت تشکیل کمیته ای برای اجرای طرح های بخش فن آوری اطلاعات از سوی وزارت ارتباطات و استانداری استان اشاره کرد و افزود: باید نیازها و اولویت ها بررسی و مشکلات رفع شود.
وی با بیان اینکه 790روستای کهگیلویه و بویراحمد به اینترنت متصل می شود گفت : 51 روستای این استان در حال حاضر از خدمات اینترنت پرسرعت بهره مند هستند.
وی اظهار کرد: 234 کیلومتر شبکه فیبرنوری در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست در حالی که اجرای فیبرنوری هزینه های زیادی دربردارد اما تلاش برای توسعه فیبرنوری بین شهرهای این استان مورد توجه است.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات همچنین گفت: در عرصه سیاست های خارجی در چهارچوب رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با تلاش دولت تصویر خوبی از ایران ایجاد شده است و زمینه ارتباط با دیگر کشورها همراه با حفظ عزت ملی فراهم شده است.
وی گفت: آنچه در موضوع برجام گذشت از دیدگاه صاحب نظران یک توفیق تاریخی برای ایران بوده است.
واعظی تصریح کرد: یک گروه اقلیت برجام را انتخاباتی و جناحی قلمداد کرده اند؛ رهنمود های رهبرمعظم انقلاب فصل الخطاب و روشن کننده تکلیف همگان است.
وی بیان کرد: برجام یک مساله ملی است و شخص یا جناح سیاسی خاصی برای آن تصمیم نگرفته است، بلکه در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در حال انجام است.
وی ابراز کرد: دولت برای بخش هایی از کشور که عقب ماندگی دارند برنامه های ویژه ای دارد.
وی توسعه دولت الکترونیک را لازمه توسعه همه جانبه و افزایش بهره وری دیگر بخش ها دانست.
واعظی به موفقیت های دولت در مهار تورم و رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: این توفیق ها در حالی شکل گرفته است که قیمت نفت از بالای 100 به 40 دلار در دولت تدبیر و امید کاهش یافته است.
وی فضای ناامن اطراف کشور را یادآور شد و تصریح کرد: با فضای همدلی باید به توسعه کشور کمک کرد.
واعظی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو گفت: برگزاری انتخابات پرشور و سالم همراه با مشارکت مردم با هدف کمک به منافع ملی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :