موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/23313 :کد

0

جلسه کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در قم

  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -جلسه کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در قم

جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری با حضور اعضای برگزار و برخی مباحث داخلی و منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری با حضور اعضای برگزار و برخی مباحث داخلی و منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران، جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز با حضور اعضا در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری قم برگزارشد و برخی مباحث داخلی و منطقه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

آیت الله نعیم آبادی رئیس کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان در این جلسه با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و مصائب اهل بیت آن حضرت بر زنده نگهداشتن پیام عظیم عاشورا و احیای شعائر حسینی تأکید کرد.

 

رئیس کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به سخنان و تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم امکان سازش جمهوری اسلامی با مستکبران به ویژه آمریکای جنایتکار گفت: فرمایشات و هشدارهای مقام معظم رهبری به ویژه در ماهها و روزهای اخیر در مورد حفظ روحیه انقلابی و لزوم هوشیاری و حرکت در مسیر ترسیم شده از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حساسیت ایشان نسبت به برخی زمزمه‌های سازشکارانه و طرح مباحث انحرافی در برخورد با سلطه گران به ویژه آمریکا پلید و خطر نفوذ او بعد از مذاکرات هسته‌ای را نشان می‌دهد و این مسؤولیت همگان را سنگین‌تر می‌کند تا مواظب باشند با درگیرشدن به منازعات داخلی و به بهانه ضعفها و مسائل داخلی، دشمن خارجی را فراموش نکنند.

 

در ادامه جلسه این کمیسیون، هر یک از اعضاء با طرح دیدگاههای خود پیرامون اهم مباحث داخلی و منطقه‌ای به اظهار نظر پرداختند.

 

یکی از مباحث مهم مطرح در این جلسه بررسی آثار منفی و مخرب فضای مجازی و راهکارهای مقابله با آن بود.

 

همچنین اعضای این کمیسیون با انتقاد از بروز برخی هنجار شکنی‌ها در جامعه و ضرورت برنامه ریزی فرهنگی برای مقابله با این ناهنجاری‌های اجتماعی مورد تأکید قرار دادند.

 

یکی دیگر از مسائل مورد بحث در جلسه کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان، تأکید بر لزوم فرهنگ سازی درباره ازدواج آسان و ضرورت اجتناب و پرهیز از هزینه‌های سنگین و ریخت و پاشهای بیهوده و مانع تراشی‌های برخی خانواده‌ها و دستگاههای مسئول بود.

 

کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان رهبری 11 عضو اصلی و علی البدل دارد.

 منبع:خبرگذاری تسنیم
                               

کمیسیون     سیاسی     مجلس خبرگان     قم        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :