موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/23346 :کد

0

وجود مواد شیمیایی در هوای خوزستان!

  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -وجود مواد شیمیایی در هوای خوزستان!

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: مشکل تنگی‌نفس مردم خوزستان بیشتر مشکوک به وجود مواد شیمیایی در هوا است.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: مشکل تنگی‌نفس مردم خوزستان بیشتر مشکوک به وجود مواد شیمیایی در هوا است.

 

به گزارش تحلیل ایران،حسین آخانی اظهار داشت:
وجود مواد شیمیایی در هوای خوزستان!بارش‌های اخیر در اهواز که منجربه تنگی‌نفس 17 هزار خوزستانی شد باید علت شیمیایی داشته باشد و ارتباطی با آلرژی گیاه کنوکارپوس ندارد.
 
وی افزود: برای تمام اهالی محیط‌زیست و محققان این حرفه کاملا مشخص است که خود بارندگی سبب کاهش شدید آلرژی در بدن بیماران می‌شود و تصور ایجاد و تولید آلرژی در زمان بارندگی تصور غلطی است.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: گیاه کنوکارپوس و یا هر گیاه آلرژی‌زای دیگر در هنگام بارندگی و رطوبت توان انتشار گرده‌های خود را در ریه مردم نداشته و این امر سبب می‌شود که در دوران بارندگی کمترین آلرژی را در میان مردم شاهد باشیم.
 
وی عنوان کرد: در زمانی که هوا خشک است و بادهای قابل ملاحظه می‌وزد امکان انتشار گرده‌های حساسیت‌زا بر روی ریه اشخاص وجود داشته اما این امکان در زمان رطوبت و بارندگی به هیچ‌وجه اتفاق نمی‌افتد.
 
آخانی اظهار داشت: آلودگی هوای استان خوزستان و به ویژه شهر اهواز بیشتر شبیه به مشکلات شیمیایی در هوای این شهرها است و باید مسئولان محیط‌زیست این استان با یک مطالعه دقیق علت اصلی را پیدا کنند.
 
این گیاه شناس مطرح کشوری افزود: گیاه کنوکارپوس در آینده به علت رشد زیاد خود در جنوب کشور و به ویژه در استان خوزستان می‌تواند خطر مهمی برای نابودی درختان بومی سازی این استان و همچنین حشرات آن باشد.


منبع: خبرگزاری تسنیم

 

                               

شیمیایی     خوزستان     هوای الوده            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :