موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23388 :کد

0

۴ شرط انگلیس برای بازگشت گردشگران این کشور از مصر

  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -۴ شرط انگلیس برای بازگشت گردشگران این کشور از مصر

در حالیکه «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس روز پنج شنبه گذشته میزبان «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر بود، یک منبع امنیتی مصر از ۴ شرط انگلیس برای بازگشت گردشگران آن از مصر خبر داد.

در حالیکه «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس روز پنج شنبه گذشته میزبان «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر بود، یک منبع امنیتی مصر از 4 شرط انگلیس برای بازگشت گردشگران آن از مصر خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه الشروق، یک منبع امنیتی مصر از جزئیات نشست امنیتی بین دو طرف انگلیسی و مصری در تاریخ 5 نوامبر (14 آبان) در خصوص تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه شرم الشیخ جهت بازگشت 20 هزار گردشگر انگلیسی از شرم الشیخ به لندن، پرده برداشت.

 

این منبع به شروط انگلیس که طرف مصری آن را اجحاف آمیز می داند، اشاره کرد و گفت که طرف مصری بیشتر این شروط را که به منزله شروطی برای استمرار همکاری بین دو کشور از جنبه های امنیتی است، نپذیرفت.

 

این شروط عبارتند از:

1- انجام برخی اقدامات امنیتی برای انتقال گردشگران انگلیسی از جمله اینکه از قرار دادن چمدان ها و اثاثیه های گردشگران در داخل هواپیمایی که قرار است آنها را به لندن انتقال دهد، خودداری شود و چمدان ها و اثاثیه مسافران با یک هواپیمای اختصاصی و جدای از مسافران به لندن انتقال داده شود.

 

2- قرار دادن دوربین های مراقبت در خارج از فرودگاه جهت رصد و کنترل هر گونه رفتارهای مشکوک و غیر طبیعی و اطلاع سریع آن به نهادهای امنیتی و نیز کنترل و نظارت بر هر شخصی که رفتارهای آن غیر طبیعی به نظر می رسد.

 

3- کاهش تعداد مسافران هواپیما به دلیل سهولت در انجام بازرسی ها و نیز بازرسی دقیق گردشگران و لغو پرواز مسافر در صورت مشاهده رفتارهای مشکوک وی

 

4- ضبط تمامی پروازها با استفاده از دوربین های پیشرفته و تامین امنیت پرواز تا زمان رسیدن به لندن.

 

این منبع امنیتی مصر همچنین گفت که بحران سقوط هواپیمای مصری در صحرای سینا، خطر بزرگی برای گردشگری در مصر به خصوص در شرم الشیخ محسوب می شود.

 

یک هواپیمای مسافربری روسی با 224 سرنشین شنبه گذشته پس از برخاستن از فرودگاه شرم الشیخ و گذشت 23 دقیقه از پرواز این هواپیما در صحرای سینا سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.

 

سرویس اطلاعاتی انگلیس اعلام کرده است که یک گروه مرتبط با گروه تروریستی داعش در سینا بمبی را در داخل هواپیما کار گذاشته است که باعث وقوع انفجار و سقوط این هواپیما شده است و این در حالی است که مصر تاکید دارد هیچ دلیلی مبنی بر اینکه انفجار باعث سقوط هواپیما شده است، وجود ندارد.

 

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته دستور تعلیق پرواز هواپیماهای این کشور به مصر را صادر کرد.

 

بر اساس این گزارش، در پی تعلیق پروازهای روسی به مصر، «عبدالفتاح السیسی» رئیس ‌جمهوری این کشور با همتای روسی خود تماس تلفنی برقرار کرد.

 

ریاست ‌جمهوری مصر در بیانیه‌ای دراین‌ باره اعلام کرد السیسی و پوتین در این مکالمه تلفنی بر ازسرگیری پرواز هواپیماهای روسی به مصر در نزدیک‌ترین زمان ممکن، تأکید کردند.

 

رؤسای جمهور مصر و روسیه بر تقویت همکاری‌ها بین مسئولان ذی‌ربط دو کشور از طریق هماهنگی بین دستگاه‌های امنیتی و شرکت‌های هواپیمایی و نیز افزایش تدابیر امنیتی برای هواپیماهای روسی تأکید کردند.

 

هاآرتص: اهانت بین المللی به السیسی

 

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی نوشت که دولت عبدالفتاح السیسی که اخیرا به تحقق وعده های خود برای برقراری ثبات و جنگ علیه گروه های افراطی افتخار می کرد، اکنون آشکارا با اهانت بین المللی مواجه شده است.

 

به نوشته این روزنامه، تصمیم انگلیس برای خارج کردن اتباع خود از شرم الشیخ بدترین استقبال لندن از السیسی و ضربه به ابهت رئیس جمهور مصر بود.

 

بر اساس این گزارش، اعلام تصمیم انگلیس برای خارج کردن اتباع خود از مصر همزمان با ورود السیسی به لندن، بدترین زمان ممکن بود و حتی السیسی نیز تصور نمی کرد که تا این حد از وی استقبال بدی بعمل آورند.

                               

شرط     انگلیس     بازگشت     مصر        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :