موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/23423 :کد

0

بیماری ابولا در سیرالئون مهار شد

  شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -بیماری ابولا در سیرالئون مهار شد

سازمان بهداشت جهانی روز شنبه اعلام کرد، ویروس بیماری ابولا در کشور آفریقایی سیرالئون که ۲۸هزار و ۶۰۰ نفر را مبتلا کرده و باعث مرگ هزاران نفر در این کشور شده، پس از ۱۸ ماه، مهار شده است.

سازمان بهداشت جهانی روز شنبه اعلام کرد، ویروس بیماری ابولا در کشور آفریقایی سیرالئون که 28هزار و 600 نفر را مبتلا کرده و باعث مرگ هزاران نفر در این کشور شده، پس از 18 ماه، مهار شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از فریتاون، یک مقام مسئول سازمان بهداشت جهانی روز شنبه 7 نوامبر 2015 (16 آبان)گفت: ویروس ابولا در سیرالئون مهار شده است.
پس از اعلام این خبر توسط سازمان بهداشت جهانی، «فریتاون» پایتخت سیرالئون شاهد جشن و پایکوبی به خاطر رهایی از این ویروس مرگبار شد. 
ویروس ابولا علاوه بر کشتن حدود چهار هزار نفر از شهروندان سیرالئون، باعث به وجود آمدن رکود شدید اقتصادی در این کشور شده بود.
ویروس ابولا یا ایبولا که یکی از کشنده ترین عوامل و بیماری شدید در انسان و پستانداران می شود، به طور مرگبار در میان انسان ها و میمون ها در آفریقا شایع شده است.
این ویروس از راه تماس فرد مبتلا به آن با افراد دیگر منتقل می شود و 25 تا 90 درصد مبتلایان به این ویروس جان خود را از دست می دهند.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :