موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/23530 :کد

0

کامرون: احتمال خروج انگلستان از اتحادیه اروپا را رد نمی‌کنم

  یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۶
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -کامرون: احتمال خروج انگلستان از اتحادیه اروپا را رد نمی‌کنم

نخست وزیر انگلستان قرار است این هفته به شرکای اروپایی خود بگوید که اگر تمایلی به شنیدن دغدغه های دولت لندن و اصلاحات مورد نظر وی نداشته باشند، درباره امکان حضور در اتحادیه اروپا تجدید نظر خواهد کرد.

نخست وزیر انگلستان قرار است این هفته به شرکای اروپایی خود بگوید که اگر تمایلی به شنیدن دغدغه های دولت لندن و اصلاحات مورد نظر وی نداشته باشند، درباره امکان حضور در اتحادیه اروپا تجدید نظر خواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اکسپرس، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان قرار است سه شنبه این هفته سخنرانی هشدار آمیزی را درباره احتمال خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ایراد کند.

این سخنرانی به گونه ای مقارن خواهد بود با ارسال نامه ای به «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا که در آن تغییرات مطلوب دولت لندن برای تداوم حضور در اتحادیه اعلام خواهد شد. از سوی دیگر این نامه نشانه ای خواهد بود برای از سرگیری مذاکرات با ۲۷ عضو دیگر اتحادیه اروپا.

انتظار می رود کامرون در این سخنرانی تندترین لحن خود را برای نشان دان جدیت در تلاش برای ایجاد تغییرات در ساختار اتحادیه اروپا اعمال کند.

به گفته کامرون، اگر لندن نتواند به توافق مورد نظر دست یابد و اگر اعضای اتحادیه گوش شنوایی برای دغدغه های انگلستان نداشته باشند، در این صورت انگلستان هم درباره تناسب اتحادیه با منافع کشور تجدید نظر خواهد کرد. چرا که همانطور که پیشتر هم گفته شده است، وی امکان انتخاب هیچ گزینه ای را رد نمی کند.

با این حال، کامرون در این سخنرانی اعلام خواهد کرد که به حصول توافقی که مورد تایید انگلستان و سایر شرکای اروپایی باشد اطمینان کامل دارد و اگر چنین توافقی به دست بیاید وی با جان و دل برای بقای انگلستان در اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد.

چهار موضوعی که در نامه ارسالی وی به رئیس شورای اروپا ذکر خواهد شد، عبارت خواهند بود از:

- منع مهاجرین برای مطالبه مزایای کار در بازه زمانی ۴ سال پس از ورود به انگلستان.

- اتخاذ تدابیری که به محافظت از حق اعضای غیر عضو منطقه پولی یورو در مقابل اعضای عضو منجر شود.

- قائل شدن امتیاز برای انگلستان تا به این کشور فرصت امتناع از تعهدات اتحادیه را بدهد.

- قائل شدن حق مخالفت و امکان اتحاد کشورهای عضو در برابر قوانین اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا.  

به طور قطع پاسخی که اتحادیه به درخواست های کامرون می دهد در نتیجه همه پرسی که تا سال ۲۰۱۷ با موضوع تداوم حضور یا خروج انگلستان از اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد، تاثیر مستقیم خواهد داشت.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :