موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/23574 :کد

0

مراسم چهلم جانباختگان حادثه منا درقم برگزار شد

  یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -مراسم چهلم جانباختگان حادثه منا درقم برگزار شد

مراسم بزرگداشت چهلم جانباختگان فاجعه منا یکشنبه شب باحضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان در مسجد اعظم قم برگزار شد.

 مراسم بزرگداشت چهلم جانباختگان فاجعه منا یکشنبه شب باحضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش تحلیل ایران،در این مراسم که شخصیت های برجسته ای همچون حضرات آیات شبیری زنجانی، علوی گرگانی، امینی، یزدی، حسینی بوشهری و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) استاندار، مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، پس از قرائت قرآن و مداحی مداح اهل بیت(س) یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به ایراد سخن پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی با گرامی داشت کشته شدگان حادثه منا، اظهار کرد: این حجاج چون پس از بازگشت از عرفات و مشعر و درحال احرام که نورانی ترین حال یک انسان مسلمان در طول عمرش محسوب می شود، از دنیا رفته اند، حج شان صحیح و پاک و پاکیزه است و حج گزاران درنزد خدا از منزلت و مقام والایی برخوردارند.
وی تصریح کرد: از این رو زائران بیت الله الحرام را ضیوف رحمان می نامند و خدمت و مساعدت به آنها افتخاری بزرگ است.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه همه ساله در موسم حج دست اندرکاران برگزاری حج خدمتگذاری به حجاج را شرافت خود می دانند، تصریح کرد: دولت سعودی در مراسم حج امسال در تبلیغات خود ارایه خدمت به زائران خدا را مدال افتخار برای خود عنوان کرده بود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اذعان به اینکه پادشاه عربستان هیچگاه پادشاهی این کشور را برای خود افتخار نمی داند، تصریح کرد: شاه سعودی افتخارش این نیست، که سلطان و ملک است، بلکه خادمی دو حرم با عظمت یعنی مکه و مدینه را برای خود افتخار می داند.
حسینی خراسانی با تاکید بر اینکه خاندان سعودی بر خلاف شعارهای خود در عرصه خدمتگذاری به زایران تاکنون هیچ وقت موفق نبوده اند، تصریح کرد: به دور از هرگونه تعصبی، در مسجد النبی که باید کانونی برای نشر فرهنگ اسلامی و فرصتی برای ارایه اسلام ناب باشد، عملا هیچ گونه آزادی احساس نمی شود، و به هیچ وجه مسلمانانی که از کشورهای مختلف جهان در این مکان اجتماع کرده اند، امکان تعامل با یکدیگر را ندارند، و به جای فضای تعامل آزادانه و ارتباطات صمیمانه و محبت آمیز میان جمعیت ها و ملیت های گوناگون فضای وحشت و خفقان حاکم است.
این مراسم به همت استانداری قم، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان حج و زیارت این استان ترتیب یافته بود.

منبع: ایرنا

                               

فاجعه منا     قم     بزرگداشت     حجاج     سعودی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :