موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/23578 :کد

0

هرمزگان نخستین استان منتفع از فضای پساتحریم است

  یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۹
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -هرمزگان نخستین استان منتفع از فضای پساتحریم است

استاندار هرمزگان با اشاره به توافق ایران با کشورهای ۱&#۴۳;۵ گفت: استان هرمزگان نخستین استان منتفع از فضای پساتحریم است.

استاندار هرمزگان با اشاره به توافق ایران با کشورهای 1+5 گفت: استان هرمزگان نخستین استان منتفع از فضای پساتحریم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جاسم جادری روز یکشنبه در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه خبرگزاری ایرنا با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه حمل و نقل، مناطق آزاد، یک هزار و 900 کیلومتر نوار ساحلی و جزایر 14 گانه گفت: تمام شرایط جهش اقتصادی استان هرمزگان در زمان پساتحریم مهیاست.
وی گفت: پس از توافق هسته ای ایران مبادلات اقتصادی این استان با دیگر کشورها تاثیرگذار خواهد بود و حضور تعدادی از سرمایه گذاران در این استان نشانه آینده روشن این استان است.
جادری تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های بیان شده استان هرمزگان این استان برای تامین هزینه های اجرایی و عمرانی خودش اعلام آمادگی کرده و می تواند پاسخگوی نیازهای توسعه ای استان باشد.
وی گفت: سال گذشته درآمد تکلیفی استان 10 هزار میلیارد ریال تعیین شده بود که این استان دو برابر رقم تعیین شده به خزانه کشور واریز کرد.
استاندار استان هرمزگان گفت: در نیمه نخست سال جاری این استان 6 هزار و 700 میلیارد ریال درآمد مازاد داشته است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به برنامه های توسعه ای دولت برای سواحل جاسک براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: این منطقه در آینده ای نزدیک به یکی از قطب های مهم انرژی و صنعت تبدیل خواهد شد.
به گفته رییس شورای برنامه ریزی استان هرمزگان سواحل جاسک با بهره گیری و آسیب شناسی مناطقی مانند عسلویه و خارک در استان بوشهر به یکی از مهمترین پایانه های صنعت نفت و گاز و پتروشیمی کشور تبدیل می شود.
جادری خاطرنشان کرد: این رویکرد در بحث کلان پدافند غیرعامل قرار گرفته و مسیر مطمئنی افزون بر تنگه هرمز برای مبادلات نفتی ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به تصویب ایجاد سه شهر جدید در هرمزگان اظهار داشت: جاسک به عنوان یک منطقه جمعیت جدید مورد توجه قرار گرفته و حضور صنایع بزرگ پتروشیمی و نفت امکان استقرار تعداد قابل توجهی از هموطنان متخصص و نیروی کار را در این منطقه فراهم می کند.
جادری همچنین از ایجاد 14 پروژه جدید در حوزه پتروشیمی و آلومینیوم در استان خبر داد.
استاندار هرمزگان نقش این استان در تامین بنزین کشور را مهم ارزیابی کرد و افزود: هم اکنون 20 درصد از بنزین مصرفی کشور در پالایشگاه بندرعباس تولید می شود و با توجه به افتتاح فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا دهه فجر سال جاری این سهم افزایش بسزایی خواهد یافت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :